12/10/2018 | Yazar: Kaos GL

Kaos GL Derneği’nin düzenlediği Uluslararası Cinsiyet ve Hukuk Konferansı’na 15 Ekim Pazartesi gününe dek kayıt yaptırabilirsiniz.

Uluslararası Cinsiyet ve Hukuk Konferansı’na kayıt yaptırdınız mı? Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kaos GL Derneği’nin düzenlediği Uluslararası Cinsiyet ve Hukuk Konferansı’na 15 Ekim Pazartesi gününe dek kayıt yaptırabilirsiniz.

Kaos GL Derneği, 17-19 Ekim tarihlerinde İzmir’de Uluslararası Cinsiyet ve Hukuk Konferansı düzenliyor.

Yurtiçinden ve yurtdışından, alanında uzman hukukçular, bilim insanları, uzmanlar ve hak savunucularının konuşacağı konferansa katılmak için kayıt yaptırmak gerekiyor. Konferansa katılmak isteyenler, 15 Ekim Pazartesi saat 17.00’ye kadar bilgi@kaosgldernegi.org adresine kendilerini tanıtan bir mail atabilir. Konferansın adresi kayıt yaptıran katılımcılar ile paylaşılacak.

Konferansta simültane tercüme de yapılacak.

Kaos GL, konferans ile toplumsal cinsiyet temelli şiddet ile nefret suçlarını ve bunlarla mücadelede hukuki açıdan ne durumda olduğumuzu tartışmaya açacak.

Konferansta neler var?

Kaos GL Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Yasemin Öz’ün açılış konuşmasıyla başlayacak konferansın ilk gününde “haklara erişim mücadelesinde hukuk”, “cinsiyet temelli şiddet ve nefret suçları”, “toplumsal cinsiyet ve çoklu ayrımcılığın hukuki süreçlere etkisi” tartışılacak.

Konferansın ikinci gününde “LGBTİ müvekkil ve avukatların iletişimi” ve “trans geçiş sürecinde hukuk” oturumları yer alıyor. Konferans 19 Ekim’de forum ile sonlanacak.

Konferansta kimler konuşacak?

Konferans konuşmacıları arasında Ankara, Mersin, İstanbul, Adana ve İzmir’den avukatların yanı sıra; Ankara ve Kadir Has Üniversitesi’nden akademisyenler de yer alıyor. Konferansa Kuir Kıbrıs, Pembe Hayat, Pozitif-iz, Engelli Kadın, Mültecilerle Dayanışma derneklerinden avukat ve hak savunucuları konuşmacı olarak katılacak.

Konferansın uluslararası konukları ise Batı Balkanlar ve Türkiye’de LGBTİ Eşit Haklar Derneği ERA, Avrupa Lezbiyen Konferansı, Karadağ’dan LGBTİ örgütü Juventas, Kosova’dan Eşitlik ve Özgürlük Merkezi ve Transgender Europe’tan geliyor.

Konferans programına buradan ulaşabilirsiniz.


Etiketler: insan hakları