11/04/2017 | Yazar: Kaos GL

Uluslararası Hrant Dink Ödülü’ne aday önerilerinizi 30 Nisan tarihine dek odul@hrantdink.org adresine gönderebilirsiniz.

Uluslararası Hrant Dink Ödülü için adayınızı belirlediniz mi? Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Bu yıl dokuzuncu defa verilecek olan Uluslararası Hrant Dink Ödülü’ne aday önerilerinizi 30 Nisan tarihine dek odul@hrantdink.org adresine gönderebilirsiniz.

Her yıl ayrımcılıktan, ırkçılıktan, şiddetten arınmış, daha özgür ve adil bir dünya için çalışmak adına bireysel risk alan, ezber bozan, barışın dilini kullanan, bunları yaparken, insanları cesaretlendiren, ilham ve umut veren kişi, kurum veya gruplara verilen Uluslararası Hrant Dink Ödülü bu sene dokuzuncu defa sahibini bulacak. Ödülü alacak kişi, grup ya da kurumlar her yıl sizlerin önerisi ile belirleniyor.

Hrant Dink Vakfı’nın düzenlediği Uluslararası Hrant Dink Ödülü bu sene 15 Eylül tarihinde verilecek. 30 Nisan tarihine dek odul@hrantdink.org adresine aday önerilerinizi iletebilirsiniz. Unutmayın; aday önerilerinizle ilgili ayrıntılı bilgi göndermeniz, jürinin karar verme sürecine yardımcı olacaktır.

Uluslararası Hrant Dink Ödülü 2017 jürisinde; 2016 Uluslararası Hrant Dink Ödülü sahibi, çocukların insan ve eğitim hakları üzerine çalışan kadın kabile reisi Theresa Kachindamoto, Diyarbakır Barosu, yönetmen-senarist ve yapımcı Atom Egoyan, filozof Étienne Balibar ve Michel Marian, Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü Genel Sekreteri Christophe Deloire, şair, yazar ve edebiyat eleştirmeni Murathan Mungan, feminist yazar ve insan hakları savunucusu Şirin Tekeli ve Hrant Dink Vakfı Başkanı Rakel Dink bulunuyor.

Geçtiğimiz yıllardaki ödül sahipleri hakkında bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.


Etiketler: insan hakları
Nefret