15/02/2021 | Yazar: Kaos GL
Üniversiteli Kuir Araştırmaları ve LGBTİ+ Dayanışma Derneği 1 yaşında: “Üniversitelerde ve yaşamın her yerinde LGBTİ+'lar eşit olana kadar gullümüyle, lubunya öfkesiyle ve madiliğiyle nice yıllara.”
![ÜniKuir 1 yaşında Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı](img/galeri/haberler/unikuir-1-yasinda.jpg)
Geçtiğimiz yıl 14 Şubat’ta kurulan Üniversiteli Kuir Araştırmaları ve LGBTİ+ Dayanışma Derneği (ÜniKuir), 1 yaşında.
Dernek kuruluşunun birinci yılını şu mesajla kutladı:
“Aşka adanmış olarak bilinen bu günde aşkı, sevgiyi savunan bizlerin esas mücadelesi varoluş, eşitlik ve insan hakları.
Üniversitelerde LGBTİ+'ların eşitlendiği, ayrımcılıktan uzak, akademik özgürlüğe sahip üniversiteleri savunan bizler, mücadelemizin önemini görmekteyiz. Üniversitelerde ve yaşamın her yerinde LGBTİ+'lar eşit olana kadar gullümüyle, lubunya öfkesiyle ve madiliğiyle nice yıllara.”
Etiketler: eğitim