04/11/2021 | Yazar: Kaos GL

Üniversiteli Kuir Araştırmaları ve LGBTİ+ Dayanışma Derneği (ÜniKuir), açılma süreçleriniz için psikososyal danışmanlığa hazır.

ÜniKuir’den açılma süreci kapsamında psikososyal danışmanlık Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

“Açılmak, kendimize açılmak, belli kişilere açılmak, belli miktarlarda açılmak veya açılmamak her lubunya için biricik süreçlerdir. Sorular, arayışlar ve cevaplarla şekillenen bu süreçte kendimize, ailemize, arkadaşlarımıza açılırken bazı sorunlarla karşılaşabiliyoruz.

Sosyal destek mekanizmalarına ihtiyaç duyuyoruz, kontrolümüz dışında gelişen açığa çıkarılmayla karşılaşıp baş etme mekanizmaları geliştirmemiz gerekebiliyor. Kendimize güvenli alanlar yaratabilme, kendimize benzeyen veya yanında rahat edebileceğimiz, rahatça düşüncelerimizi paylaşabileceğimiz insanlara ihtiyacımız olabiliyor.”

Üniversiteli Kuir Araştırmaları ve LGBTİ+ Dayanışma Derneği (ÜniKuir), bu uzun ve zamanla şekillenen süreçlerde yalnız olmadığınızı hissettirmek, psikososyal destek sağlamak için “Buradayız!” diyor.

Desteğe ihtiyaç duyuyorsanız danisma@unikuir.org adresine mail atarak danışmanlık sürecini başlatabilirsiniz. 

Eğer Ankara’daysanız Cumartesi günü düzenlenecek “Kendimize Açılmak” başlıklı Açılma Buluşmaları serisinin ilk etkinliğine katılabilirsiniz. 15:00’te başlayacak etkinliğe katılmak için kayıt yaptırmayı unutmayın.


Etiketler: eğitim
İstihdam