07/02/2022 | Yazar: Kaos GL

Üniversiteli Kuir Araştırmaları ve LGBTİ+ Dayanışma Derneği yarın çevrimiçi “Cinsel Taciz ve Şiddetle Nasıl Başa Çıkarız?” atölyesi düzenleyecek.

ÜniKuir’den “Cinsel Taciz ve Şiddetle Nasıl Başa Çıkarız?” atölyesi Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Üniversiteli Kuir Araştırmaları ve LGBTİ+ Dayanışma Derneği (ÜniKuir), çevrimiçi “Cinsel Taciz ve Şiddetle Nasıl Başa Çıkarız?” atölyesi düzenliyor.

Dernek yarın (8 Şubat) gerçekleşecek atölyeyi şöyle duyurdu:

“Cinsel taciz ve şiddetle kampüsten iş yaşamına, atanmış ailelerimizden seçilmiş ailelerimize, kamusal alandan sosyal medyaya kadar her alanda karşılaşabiliyoruz. Başımıza gelen veya tanık olduğumuz bu zor deneyimlerle bazen tek başımıza, bazen yardım isteyerek başa çıkmaya çalışıyoruz. Cinsel taciz ve şiddet yaşantılarımız birbirinden farklı olabilir ancak üzerimizde bıraktığı etkiler birbirine benzeyebilir. Bu etkileri farkedebilmek ve kendimize neyin iyi geldiğini keşfedebilmek için bilgi ve deneyim paylaşımına açık bir etkinlikte bir araya geliyoruz.”

Üç aşamadan oluşacak atölyenin ilk bölümde cinsel taciz ve şiddetin ne olduğuna, nasıl tanımlandığına, ikinci bölümde taciz ve şiddete maruz kaldıktan sonra oluşabilecek ruhsal ve bedensel tepkilere ve son olarak da bu deneyimlerle başa çıkmak için neler yapılabileceğine odaklanılacak.

Psikolog Damla Çimen’in yürüteceği atölyeye katılım 20 kişiyle sınırlı. Etkinliğe katılmak için burada yer alan formu doldurmanız gerekiyor. 


Etiketler: insan hakları, eğitim
nefret