14/08/2023 | Yazar: Kaos GL

Ankaralı kuir üniversite topluluklarının düzenlediği çevrimiçi Onur Haftası başlıyor.

Üniversite topluluklarından çevrimiçi Onur Haftası Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Ankaralı kuir öğrenci toplulukları, “Her ayımız onur ayı!” diyerek çevrimiçi etkinlik programı hazırladı. Bugün (14 Ağustos) başlayacak program, 19 Ağustos’a kadar devam edecek:

“Gerek uzaktan eğitimin gölgesi, gerek fobik iktidar baskılarından dolayı kampüslerde, sokaklarda Onur Ayı’nın coşkusunu yaşayamayan veya tadı damağında kalan tüm lubunyaları Çevrimiçi Onur Ayı’na davet ediyoruz!

“Biz bu hafta boyunca burdayız, sen nerdesin aşkım?”

İlk etkinlik: “Türkiye'deki LGBTİQA+ Tarihinden Kesitler Atölyesi”

Çevrimiçi ortamda yapılacak etkinliklerin ilki “Türkiye'deki LGBTİQA+ Tarihinden Kesitler Atölyesi”. Bugün 15’te yapılacak etkinliğe kayıt olmak için ise şu bağlantıdaki formu doldurmak yeterli. Etkinliklerin kayıt formları Queer Deer, Kuir Anka, Kuir AYBÜ, ODTÜ LGBTİQAA+, Bilkent Renkli Düşün ve TOBB ETÜ Kuir sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.

Hangi etkinlikler var?

Çevrimiçi Onur Ayı etkinlikleri 14 Ağustos Pazartesi saat 15’te “Türkiye'deki LGBTİQA+ Tarihinden Kesitler Atölyesi” ile başlayacak. Program kapsamında Salı günü Transfeminizm ve trans erkeklerin sağlığı; Çarşamba günü D&D, Perşembe günü Kesişimsel LGBTİQA+ Dayanışma Pratikleri, Cuma günü Aroas+, Cumartesi günü ise HIV ve AIDS ile kuir karikatür atölyeleri yapılacak.


Etiketler: yaşam, onur yürüyüşü
İstihdam