03/10/2017 | Yazar: Kaos GL

‘Cunanan’ın pek çoğu eşcinsel olan kurbanlarını yakalayabilmesi, zamanın eşcinsellik fobisi yüzünden mümkün oldu’

Versace suikasti ekrana taşınıyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

American Crime History yeni sezonunda eşcinselleri öldüren seri katil Andrew Cunanan’ın Gianni Versace’ye suikast düzenlemesini işleyecek. Yapımcılar, “Cunanan'ın pek çoğu eşcinsel olan kurbanlarını yakalayabilmesi, zamanın eşcinsellik fobisi yüzünden mümkün oldu” diyor.

“American Crime History” televizyon serisinin yeni sezonunda moda dünyasının ikonu Gianni Versace suikasti işlenecek.

2018 yılının Mart ayında ülkemizde de FoxCrime kanalında yayımlanacak serinin oyuncuları arasında Penelope Cruz ve Ricky Martin de var. Gianni Versace’yi ise Edgar Ramirez canlandıracak.

Seri, genellikle eşcinselleri öldüren seri katil Andrew Cunanan’ın açık eşcinsel modacı Versace’yi öldürmesini ekranlara taşıyacak.

“Cinayeti bilmesine rağmen poster asmayı reddeden polisler…”

Esquire dergisi serinin yeni sezonundan önce dizinin yapımcı ve oyuncularıyla konuştu. Yapımcılardan Ryan Murphy şöyle dedi:

“Dizide Versace'nin neden öldürüldüğünden fazlası var: cinayete neden müsaade edildiği örneğin. 'Amerikan Crime History'de suçun işlenişiyle yetinmez, suçu toplumsal bir fikir olarak tartışırız. Andrew Cunanan'ın son kurbanı Versace ölümden kurtulabilirdi, bizi asıl ilgilendiren bu oldu. Cunanan'ın pek çoğu eşcinsel olan kurbanlarını yakalayabilmesi zamanın eşcinsellik fobisi yüzünden mümkün oldu, özellikle de Cunanan'ın bu cinayetleri işlediğini bilmelerine rağmen Miami'de "Aranıyor!" posterlerini asmayı reddeden polisler yüzünden. Bence bu, Amerikan Başkanı'nı ve yaşadığımız dünyayı düşünürsek çok önemli ve incelemeye değer.”

“Hedef alınıp öldürüldü”

Diğer yapımcı Brad Simpson ise “O zamanlar eşcinsel ünlüler ve tasarımcılar yoktu. Versace sevgilisiyle bir röportaj verdi, özgürce yaşadı. Hedef alınıp öldürülmesinin bir sebebi de buydu. Andrew Cunanan seri katildi ve eşcinselleri öldürüyordu” ifadelerini kullandı.


Etiketler: medya
Nefret