29/03/2006 | Yazar: Kaos GL

17-21 Mayıs 2006 tarihlerini ajandanıza not alın. Ankara, Kaos GL’nin evsahipliğinde düzenlenecek olan Uluslararası Homofobi Karşıtlığı Buluşma’da homofobiyle yüzyüze gelecek.

17-21 Mayıs 2006 tarihlerini ajandanıza not alın. Ankara, Kaos GL’nin evsahipliğinde düzenlenecek olan Uluslararası Homofobi Karşıtlığı Buluşma’da homofobiyle yüzyüze gelecek.KAOS GL

ULUSLARARASI HOMOFOBİ KARŞITI BULUŞMA PROGRAMI için link'e tıklayınız.

for English Programme: link

[[[Basında Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma]]]\

17 Mayıs Uluslararası Homofobi Karşıtlığı Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikler Ekin Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma 17-21 Mayıs 2006 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek. Ankara Ekin Sanat Merkezi’nde yapılacak etkinliklere herkesi bekliyoruz.


Neden Homofobi Karşıtı Buluşma?

Hayatın her alanında homofobik tutum ve davranışlarla karşı karşıya kalıyoruz. Cinsel yönelimimizden dolayı ayrımcılığa maruz bırakılıyoruz. Homofobiye karşı duramadığımızda, kaygılarımızı ve öfkemizi içimizde büyütüp kendimize ve kendimiz gibi olanlara yöneltiyoruz. Oysa bu, ihtiyacımız olan en son şey olsa gerek!

Homofobi probleminin sadece gey-lezbiyenlerin değil aynı zamanda heteroseksüel kadın ve erkeklerin de meselesi olduğu gerçeğinin bilince çıkarılmasını istiyoruz.

Eşcinsellerin ve heteroseksüellerin birlikte özgürleşeceği bir dünyaya dair düşüncelerimizi paylaşmak ve tartışmak istiyoruz.

Homofobinin küresel bir mesele olduğunu biliyoruz. Bu gerçekten hareketle Ortadoğu, Balkanlar, Avrupa ve Dünyanın her bölgesindeki geylerin ve lezbiyenlerin homofobiye karşı mücadele deneyimlerini öğrenmek ve paylaşmak istiyoruz.

Sorunlarımıza çözüm yolları arıyoruz. Bulduğumuz çözüm yollarını paylaşmak ve gerektiğinde birlikte müdahale edebilmenin maddi ve manevi olanaklarını yaratmak istiyoruz.

Tüm bunları yüz yüze ve birlikte yapmak istiyoruz.

Yeni insanlarla tanışmak, dertleşmek, sohbet etmek, kaygılarımızı azaltmak, rahatlamak istiyoruz.

Ne suç, ne günah, ne hastalık;
yaşasın eşcinsel aşk!


ULUSLARARASI HOMOFOBİ KARŞITI BULUŞMA PROGRAMI için link'e tıklayınız.


[[[Basında Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma]]]\
Kaos GL

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı 29/12 06440 Kızılay-Ankara

Tel&Faks: 0 312. 230 03 58

E-posta: editor@kaosgl.com

URL: http://www.kaosgl.comEtiketler: insan hakları
İstihdam