21/01/2019 | Yazar: Kaos GL

Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği, “Türkçe Edebiyata Queer(den) Bakış” başlıklı edebiyat tartışmaları serisinin üçüncüsü 7 Şubat’ta.

“Yüzünde Bir Yer” queer bir bakışla tartışılacak Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği, “Türkçe Edebiyata Queer(den) Bakış” başlıklı edebiyat tartışmaları serisinin üçüncüsü 7 Şubat’ta.

Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD) edebiyat ve queer ilişkisini masaya yatırıyor. İlki 6 Aralık’ta düzenlenen “Türkçe Edebiyata Queer(den) Bakış” başlıklı edebiyat tartışmaları serisinin üçüncüsü 10 Ocak Perşembe günü gerçekleşecek.

İpek Şahinler ve Sevcan Tiftik’in moderasyonu ile düzenlenen seride yedi ay boyunca her ay bir kitap queer bakış ile ele alınacak. 7 Şubat Perşembe günü gerçekleşecek olan üçüncü tartışmada Sema Kaygusuz’un Yüzünde Bir Yer romanı incelenecek.

Serinin gelecekteki oturumlarında Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Huzur adlı romanı, Pelin Buzluk’un En Eski Yüz adlı öykü kitabı, Sevgi Soysal’ın Tante Rosa metniyle son olarak Tahsin Yücel’in Kumru ile Kumru romanı tartışılacak.

Nasıl kayıt yaptırabilirim?

Herkesin katılımına açık ve ücretsiz olan edebiyat tartışmalarında her oturum için kayıt yaptırmak zorunlu. Kayıt için info@spod.org.tr adresine, konu başlığında “Edebiyat Tartışmaları” yazan bir e-posta göndermeniz gerekiyor. Buluşmaların kontenjanı 20 kişiyle sınırlı.

Programda neler var

13 Haziran'da sona erecek Türkçe Edebiyata Queer(den) Bakış serisinin programı ise şöyle:

07 Şubat 19:00-21:00    Yüzünde Bir Yer

07 Mart 19:00-21:00      Huzur

04 Nisan 19:00-21:00     En Eski Yüz

02 Mayıs 19:00-21:00    Tante Rosa

13 Haziran 19:00-21:00  Kumru ile Kumru

İlgili haber:

Edebiyat tartışmaları başlıyor


Etiketler: kültür sanat
Telegram