Gökkuşağı Forumu

Bir LGBTİ aktivistinden Cengiz’e mektup

Pazartesi, 22 Şubat 2016

Selam Cengizciğim,

ASL diyesim geldi ama sen anlamazsın. Ne arıyorsun Artvin’de diye sormak daha mantıklı sana. Karadeniz’de küfürbazları çok görürüz ama küfrü ciddiye alanı çok görmezsin. Üzgünüm biz senin küfre bu sefer fazla kızdık. İnsan katili bir devletin doğa katili bir yardakçısından beklenen bir hareketti gerçi şaşırmadık.

Kestiğin her dalı cehenneminde kütük yapmaya hazır bir dolu insan var burada. Soğukta titrerken yaktık ateşimizi. Meydanda üşümemizden değil sinirimizden titriyoruz burada. Hiç bilmez misin Karadeniz insanı delidir, kontrol denilen şeyi hiç öğrenmemiştir. Devletçidir ama daha çok memleketçidir. Toprağına zararı veren devletse onu da siler beklemeden. E Cengiz devleti silen seni ne yapmaz?

Bak burası çok tatlı nenekalarla dolu. Hepsi de elinde sopası bekliyor polisi, seni, dozeri. Sopa diyip geçme ferini söndürür bu kadınların eline geçen her şey.

Mikro ekosistemler desem anlamazsın, burası zengin bir bitki örtüsü desem yine anlamazsın… Sana tek diyeceğim buraya yaptırdığın maden tepene çöker kurtaran çıkmaz. Artvin’de maden araması yapmayı bırak, bu insanların öfkesinden kaçacak delik ara. Yoktur buradakilerin dereden ormandan balıktan hayvandan başka bildiği. Öğrenmek isteyeceklerini de sanmıyorum.

Cengizciğim bak dinle bir halk inletiyor meydanları. Artvin’de madene yer yok! Karadenizlilerden öğrendiğim bir şey varsa o da yok diyorlarsa yoktur. Üstelememek lazım. Sahil yolunu kapatıp Gürcistan’ı ulaşılmaz kılan gençler senin yollarına neler yapmaz? Hep derim 'deli la bu insanlar'. Şaşırma hiç karşına alınır mı?

Sana bu satırları linkini görünce midenin bulandığını düşündüğüm bir sayfadan söylüyorum. Ama inan iyiliğini istiyorum. Aşığı olduğumuz doğayı da Artvinlileri de rahat bırak. Sonuçlarına katlanırsın demeyeceğim zaten şu an katlanıyorsun. Türkülerine, aşklarına, evlerine, çocuklarının koynuna iliştirmiş bu insanlar, anne saydıkları doğayı ihtiyacın fazlasını almak ayıp sayılmış yeşille maviyle barışık büyümüş bu kültürü senin grileşmiş zihnin kavramaz ama anlatıyoruz bak burada neden istemiyoruz diye. Bari doğaya olan aşkımıza karışmayın be Cengizciğim.

Erkek seviyoruz diye cehennemlik olduk kabul ama doğa seviyoruz diye de kötü olamayız herhalde. Bırakın da bir şeyleri sevebilelim e mi Cengizciğim…