Kadın

Heteroseksizmden uzak kadın cinselliği konuşuldu

Çarşamba, 19 Aralık 2018
Haber:

Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşen “Kadın Cinselliğini Tartışıyoruz” isimli etkinlikte atanmış cinsiyet, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği kavramları konuşuldu.

Boğaziçi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulübü (BÜKAK) ve Cinsel Tacizi Önleme Komisyonu (CİTÖK) 13 Aralık Perşembe günü “Kadın Cinselliğini Tartışıyoruz” isimli etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Trans Terapi Grubu ve LİSTAG gönüllü terapisti Uzm. Dr. Seven Kaptan’ın konuşmacısı olduğu etkinlik, üniversitenin Kilyos yerleşkesinde hazırlık öğrencilerinin yaşadığı Sarıtepe Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Yalnızca kadınlara açık olarak yapılan etkinlikte öğrenciler kadın cinselliğine dair anatomik ve fizyolojik birçok önemli bilgi edinmenin yanı sıra cinsellik hakkında gerçek varsayılan birtakım yanlış mitler üzerine de tartıştı. Atanmış cinsiyet, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği gibi kavramların da konuşulduğu etkinlikte bütün çeşitliliği ile kadın cinselliği konuşuldu.

Üniversiteye ilk kez gelmiş olan hazırlık öğrencilerinin yaşadığı kampüste yapılan etkinliğin gelecek dönem bu kez Güney Kampüs’te de gerçekleştirilmesi planlanıyor.

İlgili haber:

Boğaziçi Üniversitesi’nde kadının cinselliği tartışılacak

 

Son Yazıları