Gökkuşağı Forumu

Tapasları ve gökkuşağıyla Last Penny hakkında bir yazı

Cumartesi, 29 Haziran 2019

Last Penny, Ankara’da eğlence anlayışının değiştiğini gösteren güzide mekânlardan biri olmaya aday…

Merhabalar…

Bu yazıyı yazmaya başlarken pek çok ilde Onur Haftası etkinliklerine yasak haberleri alıyorduk. Bu yazı için acaba uygun bir zaman mı?

Şimdi “Ne alaka yaa… Herkes neyle uğraşıyor, sen neyin dalgasındasın” diyenleriniz olabilir. Ben de başta böyle düşündüm; sonra da dedim ki kendime; “Saçmalama eda, aslında da böyle bir LGBTİ+ dostu mekân tanıtım yazısı yazmanın tam zamanı.”

Neden mi?

Onlar, Onur Yürüyüşlerini, Onur Haftası etkinliklerini yasaklayarak LGBTİ+’ları toplumdan dışlamaya çalışsın, yok saydıklarını düşüne dursun, LGBTİ+ dostu mekânların da sayısı arta dursun… Hadi bakalım…

Barda gökkuşağı bayrağı

Uzatmayalım, tatlı canınızı sıkmayalım… Last Penny’den söz edeceğim size. Ankara’daki mekânlar konusunda zevkine güvenebileceğim bir arkadaşım tanıştırdı beni bu güzel yerle. Dün de Alpar ile beraber gidelim dedik ve ben bu yazıyı yazmaya o sırada karar verdim.

Peki, sizi “Hola” diye karşılayan bu mekânda neler bekliyor? Mekâna girer girmez barda asılı duran gökkuşağı bayrağı ve güzel bir kütüphane dikkatinizi çekecek. Bu ikisi mekânı gözümde birden daha sıcak ve samimi kıldı. Hem iç mekân hem de dış mekânı oldukça ferah; önde ve arkada olmak üzere iki güzel bahçesi var.

Ankara’da değişen eğlence anlayışı

Çalışan arkadaşlar oldukça güler yüzlü ve anlayışlı; kaosGL.org’a mekânın haberini yapmak istediğimizi ve Last Penny’i “LGBTİ+ dostu mekân” olarak tanıtacağımızı söylediğimizde çok memnun olacaklarını belirttiler.

Last Penny, Ankara’da eğlence anlayışının değiştiğini gösteren güzide mekânlardan biri olmaya aday. Ayrıca bahsetmeden geçemeyeceğim bir ayrıntı daha var ki, o da enfes ve envai çeşit alkollü içeceği bir arada bulabileceğiniz çok hoş bir mekân. İş çıkışı ya da hafta sonu akşamüstü Last Penny’e uğrayıp bir bira ve tapaslarını deneyebilirsiniz. Adresi de merak edenler için aşağıya bırakıyorum:

Büklüm Sokak, No:41 Çankaya Ankara

Bu arada fotoğraflar neden kötü dediğinizi duyar gibiyim. Birayı hızlı içmişiz, gerisini gidin kendiniz görün, her şeyi Eda’dan beklemeyin.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.