28/12/2022 | Yazar: Melis Yılmaz

Melis Yılmaz LGBTİ+'ların sosyal hizmetlere erişimi üzerine çiziyor

Sosyal hizmetlere erişim LGBTİ+'ların da hakkı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kaos GL Derneği'nin 2020'de yayımladığı "Heterormatif Olmayan Bir Sosyal Hizmet Mümkün" kitabı sosyal hizmetin neden queerleri de kapsadığını şöyle anlatıyor:

"LGBTİ+’ların sorun yaşadığı alanlar olarak, aile, çalışma hayatı, eğitim, sağlık, barınma, psikoloji-psikiyatri, medya, insan hakları, hukuk, askerlik sayılabilir…"

"Türkiye’de tanımlanan sosyal hizmet alanları ise “aile ile sosyal hizmet”, “çocuk ve sosyal hizmet”, “yaşlılık ve sosyal hizmet”, “kadın ve sosyal hizmet”, “engellilik ve sosyal hizmet”, “tıbbi sosyal hizmet”, “kurum bakımı/sosyal hizmet”, “psikolojik- psikiyatrik sosyal hizmet” olarak sıralanır. Bu konu/çalışma başlıklarını sosyal hizmet açısından çoğaltmak mümkün. Bu kısa örneklem bile sosyal hizmetin çalışma alanları ile LGBTİ+’ların sorun alanlarının birebir örtüştüğünü göstermek açısından yeterli olacaktır."

Melis Yılmaz da LGBTİ+'ların ihtiyaç duyduğu sosyal hizmete dair çiziyor.

*KaosGL.org'un görsel üretim bölümü Temaşa'da yayınlanan eserlerden eser sahipleri sorumludur. Eserin KaosGL.org’ta yayınlanmış olması eserlerdeki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: kültür sanat, sosyal hizmet, çizim
nefret