04/02/2019 | Yazar:

Mersin’de on bir farklı şehirden LGBTİ+ örgüt ve aktivistler bir araya geldi, politika ve ihtiyaçlarını tartıştı.

11 şehirden LGBTİ+ aktivistleri Mersin’de buluştu Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Mersin’de on bir farklı şehirden LGBTİ+ örgüt ve aktivistler bir araya geldi, politika ve ihtiyaçlarını tartıştı.

Mersin’de bu yıl ikincisi yapılacak olan LGBTİ+ Meclis Forumu öncesinde Muamma LGBTİ+ Derneği’nin ev sahipliğinde yerel örgütlerin durum analizinin yapıldığı bir forum toplantısı gerçekleştirildi.  

Geçtiğimiz sene otuzdan fazla LGBTİ+ örgüt ve aktivistin katılımıyla, 14-15 Nisan tarihlerinde İstanbul’da LGBTİ+ Meclis Forumu toplantısı yapılmıştı. Toplantıda pek çok konunun yanı sıra, yerel aktivizminin güçlendirilmesi konu başlığıyla ele alınıp, yerel örgütlerin tekrar bir araya gelmesi vurgulanmıştı.

Daha güçlü bir örgütlülük

Türkiye’nin onbir farklı şehrinden LGBTİ+ örgüt ve aktivistin yer aldığı toplantı hak savunucularının yaşadığı şehirlerin LGBTİ+ örgütlülüğünün aktarımı yapıldı.

Ardından yerellerin temel sorunları, ihtiyaçları, örgütlenme biçimleri, kullanılabilir kaynakları, uluslararası ilişkileri ve kendi aralarındaki bağ ve iletişimi gibi tartışmalarla yerel örgütlerin durum analizi ortaya çıkarıldı. Yerellerde LGBTİ+ örgütlenmesinin daha bağımsız, kapsayıcı ve sürdürülebilir bir örgütlülük vurgusu yaptı.


Etiketler: yaşam
Telegram