02/09/2021 | Yazar: Kaos GL

17 Mayıs Derneği'nden doğumgünü mesajı

17 Mayıs iki yaşında: Hayatlarımıza umutlu günler koymaya devam edeceğiz Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Buraya, küçük mutlu güneşler koydum. Günlerimiz karanlık ve çok soğuyor bazı akşamlar, ısınırsın.

Buraya, bir inanç bir inat koydum. Tut ki unuttun, tekrar bak, o inat neyse, sen osun.

Buraya yolun yokuşunu koydum. Bildiğim için yokuşu. Zorlanırsa nefesin, unutma, ciğer kendini en çabuk onaran organ, valla bak, aklında bulunsun.

Buraya umutlu günler koydum. Şimdilik uzak gibi görünüyor, ama kimbilir, birazdan uzanıp dokunursun.

Birhan Keskin, Kargo

İki yıl önce bugün yola koyulduk. Acayip bir dünyanın tam orta yerine düştük. Salgının hayatlarımızı esir aldığı günlerde; güçlenmek ve güçlendirmek için çalışmaya başladık. Bu iki yılda o kadar çok yol kat ettik, o kadar çok engeli alıp bir araya geldik ki… Dönüp geriye baktığımızda sesimize ses katan, mikrofonu elinden koparılan LGBTİ+’ların şarkılar söylemesi için sahne kuran tüm dostlarımıza, yol arkadaşlarımıza teşekkürü borç biliyoruz.

Dertlerimize derman olmak, başı sıkışan her lubunyanın bir satır ötesinde durmak, var gücümüzle umudumuzu çoğaltmak için çalıştığımız iki koca yılı devirdik. LGBTİ+’ların her gün, her an toprağa ektiği umuda su vermek için çabaladığımız yolculuğumuzun ikinci yaşında direnciyle, yaşama sevinciyle, hayatına sahip çıkma çabasıyla yolumuzu açan her lubunyaya teşekkürü borç biliyoruz.

Buralara, hayatlarımıza umutlu günler koymaya devam edeceğiz. Çünkü lubunyaların karanlık ve soğuğa karşı inadı neyse, biz de oyuz. Doğum günümüz, LGBTİ+’lara ulaştığımız her gündür…

17 Mayıs Derneği


Etiketler: yaşam
İstihdam