02/09/2019 | Yazar: Kaos GL

Eleştirel Erkeklik İncelemeleri İnisiyatifi’nin düzenleyeceği 2. Uluslararası Erkekler ve Erkeklikler Sempozyumu’nun programı açıklandı.

2. Uluslararası Erkekler ve Erkeklikler Sempozyumu programı açıklandı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Eleştirel Erkeklik İncelemeleri İnisiyatifi’nin düzenleyeceği 2. Uluslararası Erkekler ve Erkeklikler Sempozyumu’nun programı açıklandı.

Eleştirel Erkeklik İncelemeleri İnisiyatifi (EEİİ), 12-14 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da 2. Uluslararası Erkekler ve Erkeklikler Sempozyumu düzenleyecek.

EEİİ, Özyeğin Üniversitesi, Raoul Wallenberg Enstitüsü ve Research Worldwide İstanbul işbirliği ile gerçekleşecek Sempozyum, popülist otoriterliğin, liberalizmin ve güvencesizliğin yarattığı sıkıntılı sosyopolitik bağlamı, erkekler ve erkekliklerle ilgili deneyimleri, tartışmaları, teorileri, söylemleri ve aktivizmi nasıl etkilediğini ve dönüştürdüğünü tartışmayı amaçlıyor.

Otoriter rejimler ve neoliberalizm bağlamında erkekliklerin nasıl (yeniden) inşa edildiği ve erkekliklerin bu süreçleri nasıl şekillendirdiğinin tartışılacağı Sempozyum, İstanbul, Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşecek.

Ayrıntılı programa buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili haber:

Türkiye’de Erkeklik Çalışmaları: Sorunlar ve İmkânlar Çalıştayı başvurularını bekliyor!

2. Uluslararası Erkekler ve Erkeklikler Sempozyumu bildirilerinizi bekliyor


Etiketler: yaşam
Dijital