23/02/2018 | Yazar: Kaos GL

​Onur Haftası hazırlıkları haftalık toplantılarla devam ediyor. Pre-Pride Party’ler ise Haziran’a gelmeden ortalığı ısıtıyor!

26. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası gönüllülerini arıyor! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Onur Haftası hazırlıkları haftalık toplantılarla devam ediyor. Pre-Pride Party’ler ise Haziran’a gelmeden ortalığı ısıtıyor!

Haziran ayında yapılacak İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası için hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası, her sene yenilenen kadrosuyla organize ediliyor.

Onur Haftası gönüllüleri her hafta Salı günü bir araya geliyor. Hem haftayı hem de hazırlıkları planlıyor:

“Onur Haftası'nın senin fikirlerine ve emeğine bu sene de her sene olduğu gibi ihtiyacı var! Sen de gel, beraber konuşalım!

“Bu sene ve ondan önceki sene maruz kaldığımız polis şiddeti, hukuksuz uygulamalar ve gözaltılara karşı verdiğimiz hukuki mücadeleyi sürdürdüğümüzü ve hala takipçisi olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu sene de 25 yıllık örgütlü mücadelemizde olduğu gibi, hep birlikte verdiğimiz gönüllü emekle, birlikte uçuracağımız fikirlerin, yaratıcı çözümlerin sayesinde inanıyoruz ki OHAL'e rağmen dayanışmaya, daraltılan alanlarımızı genişletmeye devam edeceğiz.

“Paneller, atölyeler, partiler, oyunlar, ödül töreni, piknik... Yapılacak çok iş var.”

Onur Haftası toplantıları hakkında bilgi almak için tıklayın.

Onur Haftası’na hazırlık partileri!

Öte yandan Onur Haftası öncesinde ısınma turları için Pre-Pride Partileri de eğlenmeye davet ediyor:

“Her geçen gün artan ufkumuz, çeşitliliğimiz ve örgütlülüğümüzle nice varoluşumuzu kutlamak ve hayatın her alanında tam eşitliği ve adaleti talep etmek için düzenlediğimiz Onur Haftası 26. yılında!

“Gökkuşağının mahpushanelerdeki renklerine, onların direnişine ve açlıklarına ses vermeyi ödev biliriz. Normlara, normatifliklere, baskıya, şiddete nakka diyerek; gullümler gullümü partilerimizde kahkahalarımızın, aşklarımızın, politikamızın -bizim gibi- birbiriyle ahenkle dans etmesine izin veriyoruz. Hem de yürüyüşümüze karşı dikilen muktedirlere direnen yoldaşlarımızın yargılandığı 28 Şubat günü görülecek davaya ısınıyoruz aşkım! Politik duruşumuzum seksapelitesi partilerimize de yansıyor adeta.”

26. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası'na bütçe oluşturmak ve Haziran'a ısınmak amacıyla gerçekleştirilen parti serisinin ikincisi 23 Şubat'ta saat 22.00'da Roxy Club'da "Gökkuşağı Tutsakları" temasıyla yapılacak. Gecede DJ’ler Ozan Özel, Gina Bianca ve Şevval Kılıç çalacak.


Etiketler: yaşam
Nefret