05/06/2017 | Yazar: Kaos GL

Gizem Derin: ‘Farklı erkeklik biçimleri mozaiğin farklı parçalarını oluşturuyor.’

3. Mersin Onur Haftası ‘erkeklik’ ve ‘cinsellik’ atölyeleriyle başlıyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Gizem Derin: “Farklı erkeklik biçimleri mozaiğin farklı parçalarını oluşturuyor.”

                      Fotoğraf: Armanç Ömer, Aylin Keser-2. Mersin Onur Haftası

Bu yıl Mersin’de üçüncüsü düzenlenen Onur Haftası, bugün başlıyor. Mersin 7 Renk Derneği tarafından organize edilen Mersin Onur Haftası, 5-11 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek.

LGBTİ’lerin varoluşunu, taleplerini, barışa, adalete ve eşitliğe dair özlemlerini duyuracağı Mersin Onur Haftası’nın ilk gününde Mersin 7 Renk Derneğinden Gizem Derin’in “Erkeklik Atölyesi” yer alıyor. Atölye hakkında KaosGL.Org’a konuşan Gizem Derin bu atölyede, erkeklik performanslarını, iktidarın tek tipleştirdiği erkekliğin karşısında farklı erkeklik biçimlerini ele alacaklarını ifade etti. Derin, “farklı erkeklik biçimleri mozaiğin farklı parçalarını oluşturuyor, bu atölyede bu parçaları, ayrıca toplumdaki kadınlık ve erkeklik rollerini tartışacağız” dedi. Mersin Onur Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Erkeklik Atölyesi” bugün, saat 13’de Eğitim Sen Mersin Şube’de gerçekleşecek.

Erkeklik Atölyesi’nin ardından Mersin Onur Haftasında bugün, Ece Gün ve Hazal Ezgi Kılıç’ın yürüteceği “Cinsellik Atölyesi” başlayacak. Natrans erkeklere kapalı olan atölyede konuşulmayan cinsellik, dayatılan cinsellik ve performe edilen cinsellik üzerinde durulacak. Cinsellik Atölyesi saat 15’te Eğitim Sen Mersin Şube’de düzenlenecek.

Onur Haftası’nda, Ateş Alpar’dan “Onurun Renkleri”

Mersin Onur Haftası’nın açılış kokteyli ise aynı mekânda akşam 19’da başlayacak. Açılış töreni kapsamında KaosGL.Org muhabirlerinden Ateş Alpar’ın Onurun Renkleri isimli fotoğraf sergisi düzenlenecek. Açılış töreninde ayrıca, yerelde LGBTİ hareketi ile dayanışma içinde olan, bir arada mücadele eden kişi ve kurumlara “Onur Ödülleri” takdim edilecek.

“Mozaik” temasıyla Mersin Onur Haftası’nın ayrıntılı programına buradan ulaşabilirsiniz.


Etiketler: yaşam
Nefret