21/06/2018 | Yazar:

Antalya Onur Haftası’nda Ankara, Antalya, Denizli ve Isparta’dan LGBTİ oluşum temsilcileri “Söz Bizde” dedi.

Antalya Onur Haftası’nda “Söz Bizde” Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Antalya Onur Haftası’nda Ankara, Antalya, Denizli ve Isparta’dan LGBTİ oluşum temsilcileri “Söz Bizde” dedi.

Antalya 2. Onur Haftası etkinlikleri kapsamında BİZ Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Araştırmaları Topluluğu ev sahipliğinde Söz Bizde paneli yapıldı.

Panelde Antalya BİZ Topluluğu, Denizli LGBTİ ve Aileleri Topluluğu, Isparta Enjoy LGBTİ İnisiyatifi ve Kaos GL adına konuşmacılar yer aldı.

Açılış konuşmasını yapan BİZ topluluğundan Gökhan Yıldız, Antalya’daki LGBTİ hareketinden ve BİZ topluluğun yaptığı etkinliklerden bahsetti. Denizli LGBTİ ve Aileleri Topluluğu’ndan Nilgül Yalçınoğlu yereldeki koşulları, nasıl örgütlendiklerini ve kişisel deneyimlerini aktardı. 

Isparta Enjoy LGBTİ İnisiyatifi’nden Hasan Şahin Isparta’da nasıl bir araya geldiklerinden bahsetti ve toplumsal baskıya vurgu yaptı. Kaos GL’den Seçin Tuncel ise OHAL koşullarının yarattığı LGBTİ’lerin yaşantısına dönük tehditleri, kısıtlamaları, saldırıları aktardı. Dönemsel olarak hak ihlallerinin bu süreçte daha yoğun ve çeşitli alanlarda yoğunlaştığını belirtti. Askerlik, istihdam, ihraçlar gibi alanlara özellikle değindi.

Panelde katılımcılar Antalya yerelinde iş ve sosyal çevrelerinde yaşadıkları homofobiyi ve transfobiyi paylaştı.

Antalya Onur Haftası’nın tam programı için tıklayınız.

İlgili haberler:

Antalya Onur Haftası başladı: Gücümüzü haklılığımızdan alıyoruz

 


Etiketler: yaşam
İstihdam