07/07/2020 | Yazar: Kaos GL

Aydın LGBTİ+ Dayanışması gönüllülerini arıyor: “Gelin şehrimizdeki şiddetle ayrımcılık ile nefret ile mücadele edelim ve daha fobisiz, şiddetsiz ayrımcılığa uğramadığımız alanlar yaratalım.”

Aydın LGBTİ+ Dayanışması gönüllülerini arıyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

16 Mart’ta 5 gönüllünün çağrısıyla örgütlenmeye başlayan Aydın LGBTİ+ Dayanışması, birlikte cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği eşitliği çalışmaları yürütecek gönüllülerini arıyor.

“Aydın LGBTİ+ Dayanışması örgütü olarak, sokakların, kafelerin, kampüslerin bir şekilde parçası olduk. LGBTİ+ fobiye, ayrımcılığa karşı olan kişilere buradan sesleniyoruz! Gelin şehrimizdeki şiddetle ayrımcılık ile nefret ile mücadele edelim ve daha fobisiz, şiddetsiz ayrımcılığa uğramadığımız alanlar yaratalım” diyen Dayanışma’ya gönüllü olmak için “Gönüllü Üye Formu” başlığıyla aydinlgbtidayanismasi@gmail.com adresine e-posta yollayabilirsiniz.

Nasıl kuruldu?

Aydın LGBTİ+ Dayanışması’ndan Damla Hazer, kaosGL.org’a verdiği röportajda kuruluş sürecini şöyle paylaşmıştı:

“Dayanışma, 5 kişi ile kuruldu ve 16 Mart Pazartesi günü ilk toplantısını aldı. Toplantıda hiç beklemediğimiz bir yoğunluk vardı ve buna çok sevindik. Aydın, LGBTİ+ konusunda çok fazla çalışma yürütülen bir yer olmadığı için öncelikle lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve artı kimliklere dair temel etkinlikler yapmayı planlıyoruz. Sonrasında kampüs, sokaklar ve diğer sivil toplum örgütleriyle dayanışarak ortak kavram atölyeleri düzenleyeceğiz. Örgütlenmemiz ayrımcılığa karşı olan herkesin katılımına açık.”


Etiketler: yaşam
nefret