15/08/2018 | Yazar: Kaos GL

Ege Üniversitesi’nde kurulan “Lavender LGBTİQ+” öğrenci topluluğu, birlikte iyileşmeye çağırıyor.

“Ayırmayı seven bir dünyada birleşiyoruz” Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Ege Üniversitesi’nde kurulan “Lavender LGBTİQ+” öğrenci topluluğu, birlikte iyileşmeye çağırıyor.

Ege Üniversitesi’nde yeni bir LGBTİ+ öğrenci topluluğu “Lavender” kuruldu. Lavender LGBTİQ+, “Ayırmayı seven bir dünyada birleşiyoruz, acıtmayı seven bir toplumda iyileşiyoruz” diyor ve Ege Üniversitesi’ndeki LGBTİ+’ları bir araya gelmeye davet ediyor.

“Dünyayı cis-heteroseksizmin öteki kıldığı bizler için daha güvenli, daha barışçıl bir yer yapmak istiyoruz ve bunu sağlamanın bir yolu olarak güvenli alanların arttırılmasını görüyoruz. Bu nedenle birleşmeye, sosyalleşmeye, hayatımızı yaşamaya başlıyoruz” diyen Lavender LGBTİQ+ çağrı metninde çoğaldıkça güçleneceklerini hatırlatıyor.

“Eğlenmek, üretmek ve kendimizce var olmak istiyoruz”

Çiçeği burnunda toplulukları hakkında Lavender LGBTİQ+’dan Cenk, KaosGL.org’a şunları söyledi: “Ege Ünivesitesi’nde uzun bir süredir LGBTİQ+ alanında bir aktivite yapılmıyordu. Biz de birkaç arkadaş bir şeyler yapmak istedik ve bir topluluk kurmaya karar verdik. Yeni bir topluluk kurmak istememizin sebebi daha farklı bir ortam istememiz. Daha çok pozitif olana odaklanmak ve bunu yaymak istiyoruz. Eğlenmek, üretmek ve kendimizce var olmak istiyoruz.”

Topluluğun facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Etiketler: yaşam
İstihdam