18/04/2022 | Yazar: Kaos GL

Boysan’ın Evi ve Şugar+ şiir atölyesi düzenliyor. İrem Az öncülüğünde gerçekleşcek “Mevcut ve Diğerleri” başlıklı atölye şiir deneylerine davet ediyor.

Boysan'ın Evi ve Şugar+'dan şiir atölyesi Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Boysan’ın Evi ve Şugar+ şiir atölyesi düzenliyor. İrem Az öncülüğünde gerçekleşcek “Mevcut ve Diğerleri” başlıklı atölye şiir deneylerine davet ediyor.

Sanatçı Bernadette Mayer’ın “Yazma Deneyleri”nin ilhamıyla ilerlenecek atölye 20 Nisan Çarşamba, saat 20:00’da çevrimiçi gerçekleşcek. Etkinliğe katılım 10 kişiyle sınırlı. Şiir atölyesine katılmak için buradaki formu doldurmanız gerekiyor.

Boysan’ın Evi etkinliği şöyle duyurdu:

“Banu Birecikligil (Gözler ve Diğerleri), Gözde İlkin (Hışırtı) ve Özlem Şahinler’in (Yaratım Noktaları), Boysan’ın Evi - Şugar+ inisiyatifiyle paylaştığı eserler üzerinden eş zamanlı şiir deneyleri yapmaya davetlisiniz.
“Virginia Chang’in meditasyon pratiğinden hareketle, bedenimizin yaratım noktalarına odaklandığımız kısa bir meditasyonla başlayacağız. Şair Bernadette Mayer’ın önerdiği ‘Yazma Deneyleri’nden birkaç yöntemle ilerleyeceğiz. 
“Hem bireysel hem kolektif şiir deneyleri yapacağımız atölye, Zoom üzerinden gerçekleşecek. Atölye içeriği ve güvenlik dolayısıyla tüm katılımcıların kameralarının açık olması rica edilecek. 
“Katılımcı sayısı 10 ile sınırlı ve katılmak için bio’daki kısa formu doldurmanız yeterli. Şiirle ve sanatla ilgilenen herkese açıktır. Atölyeden önce @boysaninevi hesabında #şugart etiketiyle paylaşılan eserlere göz atmanızı şiddetle öneririz.”

Boysan’ın Evi hakkında

Geçirdiği trafik kazası sonunda 2015 eylül ayında hayatını kaybeden LGBTİ aktivisti ve Şişli Belediye Başkanı Danışmanı Boysan Yakar’ın Elmadağ’daki evi LGBTİ+ etkinlikleri için mekan olarak faaliyet gösteriyor.Etiketler: kültür sanat, yaşam
Telegram