05/06/2018 | Yazar: Kaos GL

26. İstanbul Onur Haftası kapsamında Boysan’ın Evi’nde mandala atölyesinden, belgesel gösterimine, konserden panele birçok etkinlik sizi bekliyor.

Boysan’ın Evi 26. Onur Haftası’na hazır Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

26. İstanbul Onur Haftası kapsamında Boysan’ın Evi’nde mandala atölyesinden, belgesel gösterimine, konserden panele birçok etkinlik sizi bekliyor.

Geçirdiği trafik kazası sonunda 2015 eylül ayında hayatını kaybeden LGBTİ aktivisti ve Şişli Belediye Başkanı Danışmanı Boysan Yakar’ın Elmadağ’daki evi homofobi ve transfobi karşıtı etkinliklere mekan olmaya devam ediyor.

Bu yıl 25 Haziran- 1 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleşecek olan 26. İstanbul Onur Haftası kapsamında Boysan’ın Evi’nde bir dizi etkinlik gerçekleşecek.

Etkinlikler mandala atölyesi ile başlıyor

26. İstanbul Onur Haftası kapsamında, Boysan’ın Evi’nde gerçekleşecek olan etkinlikler 23 Haziran Cumartesi günü Psikolog Necib Varan’ın yürütücülüğünde Mandala Atölyesi ile başlayacak.

Bu kütüphanede LGBTİ+’lar anlatıyor

Mandala Atölyesi’ni 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan “Yaşayan Gökkuşağı Kütüphanesi” etkinliği takip edecek. Bu kütüphanede kitaplar ön yargıya maruz kalmış LGBTİ+’lar ve LGBTİ+ aileleri olacak.

Belgesel gösterimi ve panel

28 Haziran Perşembe akşamı ise “Boysan’a Sevgiler” belgesel gösteriminin gerçekleşeceği Boysan’ın Evi’nde, 29 Haziran Cuma günü Akademisyen Ecem Ece’nin moderatörlüğünde “Açılma Sonrası Ailenin Dönüşümü” etkinliği gerçekleşecek.

Korospular sahnede

Boysan’ın Evi Onur Haftası Özel etkimlikleri 20 Haziran Cumartesi skşsmı gerçekleşecek olan Onur Haftası Kokteyl, ve Korospular Konseri ile sona erecek.

Ayrıntılı program için burayı ziyaret edebilirsiniz.


Etiketler: yaşam
İstihdam