13/12/2018 | Yazar: Kaos GL

Boysan’ın Evi, Selda Susal liderliğinde yapılacak olan “Kahkaha Yogası”na bekliyor.

Boysan’ın Evi “Kahkaha Yogası”na davet ediyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Boysan’ın Evi, Selda Susal liderliğinde yapılacak olan “Kahkaha Yogası”na bekliyor.

Boysan’ın Evi’nde 15 Aralık Cumartesi günü saat 14:00’te Selda Susal liderliğinde “Kahkaha Yogası” yapılacak.

Etkinlik Boysan’ın Evi tarafından şöyle duyuruldu:

“Kahkaha Yogası, çok kısa bir zaman dilimi içerisinde kişinin duygu durumunu yükselten, bağışıklık sistemini güçlendiren, insanları birbirine sosyal anlamda yakınlaştıran, daha enerjik hissetmelerini sağlayan essiz bir kardiyovasküler egzersizler bütünü.”

“Nedensiz gülmeyle yoga nefes tekniğini buluşturan bu yöntem, bedene ve beyne daha fazla oksijen gitmesini sağlıyor, stres hormonlarını azaltıyor, mutluluk hormonlarının salınımı ise artırıyor. Bunun sonucunda kişi kendini daha enerjik, daha sağlıklı ve daha iyi hissediyor. 1995 yılında bir Tıp doktoru olan Dr. Madan Kataria tarafından geliştirilen Kahkaha Yogası şu anda dünyada yüzün üzerinde ülkede başarı ile uygulanıyor.”

“15 Aralık Cumartesi 14.00’de Kahkaha Lideri Selda Susal yürütücülüğünde Kahkaha Yogası yapacağız. Katılmak isteyen herkesi, ‘dolu olmayan bir mide ile’ Boysan’ın Evi’ne bekliyoruz.”

Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Boysan’ın Evi hakkında

Geçirdiği trafik kazası sonunda 2015 eylül ayında hayatını kaybeden LGBTİ aktivisti ve Şişli Belediye Başkanı Danışmanı Boysan Yakar’ın Elmadağ’daki evi homofobi ve transfobi karşıtı etkinliklerde mekan olarak faaliyet gösteriyor.


Etiketler: yaşam
Telegram