03/11/2021 | Yazar: Kaos GL

17 Mayıs Esenlik programı sunar: Uzman Psikolog Jolanta Cihanovica ile küresel iyi örnekler webinarı bu akşam 20.00’de!

BU AKŞAM: Esenlik alanında uluslararası iyi örnekler Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

17 Mayıs Derneği Esenlik Programı, çalışmalarına tam gaz devam ediyor. LGBTİ+ aktivistlerin ve kurumların esenlik halini arttırmak için geçtiğimiz aylarda yola koyulan program kısa sürede çok sayıda LGBTİ+ hak savunucusunu destekledi.

Program kapsamında bir psikolog ağı da oluşturuldu. Bireysel desteğe başvuran LGBTİ+ aktivistleri alanında uzman ve 17 Mayıs’tan eğitim almış psikologlara yönlendirildi.

Program bir yandan da LGBTİ+ hakları alanında esenlik çalışmalarını merkeze çekmek, kişi ve kurumların donanımlarını arttırmak için bir dizi etkinlik düzenliyor. Bugüne kadar LGBTİ+ derneklerine ve psikologlara atölyeler düzenleyen programın ilk açık etkinliği bu akşam çevrimiçi ortamda yapılacak.

Saat 20:00-21:00 arasında yapılacak webibarda hem LGBTİ+ hem de esenlik üzerine 20 yıldan fazla deneyimi olan ve ILGA Europe, TGEU ve Heinrich Böll gibi uluslararası kuruluşlarda esenlik danışmanlığı sunan uzman psikolog Jolanta Cihanovica konuşacak.

Cihanovica farklı ülkelerde ve düzeylerde çalışma yürüten LGBTİ+ örgütlerde esenlik temasındaki deneyimlerini aktaracak.

Simültane tercümenin de olacağı etkinlik saatinde bağlantıya tıklayarak söyleşiye katılabilirsiniz. Zoom üzerinden gerçekleşecek etkinliğin şifresi ise 181205.


Etiketler: yaşam
nefret