08/06/2018 | Yazar: Kaos GL

İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü ile dayanışmak için sosyal medyada eylem çağrısı: #OnurYürüyüşüm

Bugün İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü için dayanışmaya! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü ile dayanışmak için sosyal medyada eylem çağrısı: #OnurYürüyüşüm

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası bu yıl 25 Haziran-1 Temmuz arasında yapılacak. Haftanın hazırlıkları sürerken Onur Haftası için dayanışma çağrısı yapıldı.

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası, Onur Yürüyüşü’ne destek olmak için bugün sosyal medyada eylem yapacak.

#OnurYürüyüşüm etiketiyle 17.45'te Twitter'da yapılacak eylemin çağrısı şöyle:

“Bildiğiniz üzere 2015'ten beri İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası'nın son günleri, alışık olduğumuz gibi Onur Yürüyüşü'yle sonlanamıyor. Çünkü valilik ve hükümet, toplumsal ve dini hassasiyetleri bahane göstererek bizi korumak yerine, yürüyüşümüzü engelliyor.

“Bu yıl, herkesi 3 yıldır yasaklanan Onur Yürüyüşü'ne destek olmaya çağırıyoruz.

“#OnurYürüyüşüm etiketiyle yapacağınız her paylaşım bizim için önemli. Önceki yıllardan yürüyüş tecrübelerinizi, bu yıl ne giyeceğiniz, ya da kimlerin katılmasını istediğinizi yazıp #OnurYürüyüşüm etiketiyle paylaşın, yasaklara, sınırlara karşı sesimizi duyuralım!

“Bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak isteriz ki;

“Bizler korkmuyoruz, bizler buradayız, bizler değişmeyeceğiz. Siz korkuyorsunuz, siz değişecek, siz alışacaksınız. Bizler 12 yıl boyunca bu caddeyi gökkuşağı renklerine boyadık, özgürlüğün sözünü söyledik, beraber yaşamanın, yürümenin güzelliğini tüm dünyaya gösterdik. Yine buradayız, şimdi de onurumuz için kararlılıkla mücadele edeceğimizi gösteriyoruz.

“Bizler aşkın ve cinsiyetin devrimini ilan edenleriz. Bizler dışlanan, görmezden gelinen, yılmayanlarız. Bizler yalnız değiliz, yanlış değiliz, vazgeçmiş hiç değiliz. Valilikler, hükümetler, devletler değişir, biz kalırız. Tehditler, yasaklar, baskılar vız gelir bize vız. Yürüyüşümüzü özlüyoruz, yürüyüşümüzden vazgeçmiyoruz. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın 26. yılını kutluyoruz, gurur duyuyoruz.

“Bugün #OnurYürüyüşüm etiketiyle 17.45'te Twitter'da sosyal medya eylemindeyiz.”


Etiketler: yaşam
İstihdam