15/06/2023 | Yazar: Kaos GL

Düşünce kuruluşu CDR’den Kaos GL’ye dayanışma mesajı.

“Cinsiyet ve cinsel yönelim temelli ayrımcılık, siyasal katılımı engeller ve bu engellemelere karşı durmalıyız” Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Onur Ayı’nın gelmesiyle birlikte LGBTİ+ etkinliklerine yasaklar, polis saldırısı ve gözaltılar başladı. KaosGL.org olarak, hak mücadelesinde yer alan kişi ve kurumlara Onur Ayı’nda LGBTİ+’larla dayanışma çağrısı yaptık. Çağrımıza kulak verenlerin mesajlarını paylaşıyoruz…

Center for Democracy Research (CDR)

CDR olarak, herkesin siyasi süreçlere eşit ve özgürce katılma hakkını savunmaktayız. Cinsel yönelim veya cinsiyet kimliği ne olursa olsun, tüm bireylerin kendilerini ifade etme ve eylem özgürlüğüne sahip olmaları gerektiğine inanıyoruz.

Onur Ayı'nda, LGBTİ+ bireylerin ve topluluğun bu hakkı tüm güçleriyle kullanmalarını ve fikirlerini, umutlarını ve taleplerini özgürce dile getirmelerini destekliyoruz. Siyasal süreçlere katılım, demokratik toplumun temel bir unsuru olup, herkes için eşit ve ayrımcılık olmaksızın sağlanmalıdır. Cinsiyet ve cinsel yönelim temelli ayrımcılık, siyasal katılımı engeller ve bu engellemelere karşı durmalıyız. Eşit ve ayrımcılıksız katılım sağlandığında, toplumumuzda eşitlik ve özgürlük değerleri daha güçlü hissedilecektir.

TIKLAYIN - Genç Düşünce Enstitüsü: Eşitlik için birlikteyiz!

TIKLAYIN - “LGBTİ+’ların karşı karşıya kaldığı eşitsizliklerin görünür olması için tüm özgür medya kuruluşlarını sorumluluk almaya davet ediyorum”

TIKLAYIN - İHD Ankara Kadın Komisyonu: Aşk, özgürlüğün ta kendisidir!

TIKLAYIN - Sivil Alan Araştırmaları Derneği: Nefrete inat kampüsteyiz aşkım!

TIKLAYIN - Pozitif-iz: Onur Ayı kutlu olsun!

TIKLAYIN - Judith Butler, Queer Sohbetler’e katıldı: İhtiyacımız ittifakların genişletilmesi

TIKLAYIN - 154 gazeteci: Daha fazla LGBTİ+’lara şiddet ve yasak haberi yazmak istemiyoruz!

TIKLAYIN - “LGBTİ+’ların eşitlik mücadelelerine destek vermek ve hep birlikte yürümek buradan tek çıkış yolumuz”


Etiketler: insan hakları, siyaset, dayanışma mesajı
İstihdam