18/03/2021 | Yazar: Kaos GL

Lambdaistanbul’un dijital ortamda gerçekleştirdiği Cumartesi Sohbetleri’nde LGBTİ+’lar bu hafta “ilişki anarşisi”ni konuşacak.

Cumartesi Sohbetleri’nde bu hafta: İlişki anarşisi Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Lambdaistanbul LGBTİ+ Derneği, deneyim ve bilgi aktarım buluşmalarına çevrimiçi ortamda devam ediyor.

Bu haftaki sohbette “ilişki anarşisi”ni konuşulacak. 20 Mart Cumartesi günü saat 20:00’de gerçekleşecek sohbetti dernek şöyle duyurdu:

“Sevginin bir sınırı mı var mıdır? Hangi ilişkilerimizi hayatlarımızda nereye koyuyoruz, hangilerine öncelik veriyoruz? İlişki anarşisi kavramı ve pratiği bu sorulara normatif ilişkilenme biçimlerinin ötesine geçen yanıtlar veriyor. Duygusal/romantik ilişkilerimiz arasında bir sıralama yapmadan, dahası bunları arkadaşlık gibi ilişkilerimizin de önüne koymadan hayatımızdaki her insanla ilişkimizin öznelliğine odaklanıyor. Peki biz çeşitli ilişkilerimize ne kadar hiyerarşik yaklaşıyoruz ya da yaklaşmıyoruz? Bunlara toplumun yüklediği anlamlar ve etiketler bizi ne kadar sınırlıyor? Kimi nasıl ne kadar seveceğimizi ve hayatımızda nereye koyacağımızı özgürce belirlemeye yönelik bu anlayıştan öğrenebileceklerimiz neler?”

Nasıl katılacağız?

Etkinliğe katılmak için lambda@lambdaistanbul.org'a “Cumartesi Sohbeti” konulu bir e-posta atabilirsiniz. Dernek katılım linkini e-posta yollayanlara iletecek.


Etiketler: yaşam
İstihdam