10/03/2021 | Yazar: Kaos GL

Pandeminin ardından çevrimiçine taşınan hayatlarımıza ve aktivizme dikkat çeken Cyborg Queer, YouTube içeriklerini sürdürüyor.

Cyborg Queer’dan yeni videolar Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Pandeminin ardından çevrimiçine taşınan hayatlarımıza ve aktivizme dikkat çeken Cyborg Queer, YouTube içeriklerini sürdürüyor.

LGBTİ+ hareketinde dijitalleşmeye katkı sunma amacıyla yola çıkan Cyborg Queer, YouTube kanalında yeni iki video paylaştı.

Ekip, “öz savunma pratikleri” videosunda, “Pandemide evlere kapanmanın etkisiyle, şiddete maruz bırakıldığımız bazı ortamlardan kaçamaz, uzaklaşamaz olduk. Kimimiz atanmış aile evinde var olmaya çalıştık, kimimiz sürekli aynı evin içerisindeyken partnerimizle özel alanımızı gözetmekte zorlandık. Kimimize göre günlük yaşamındaki öz savunma ihtiyacı değişmedi, kimimiz ise bu pratiklere daha çok ihtiyaç duyar olduk” diyor ve öz savunma pratikleri gerçekleştiriyor.

“güvenli alanlara dair sohbet” isimli videosunda ise “Güvenli alan ne demek? Nerede, hangi durumlarda kendimizi güvende hissediyoruz? Pandemide ulaşamadığımız güvenli alanlar ne durumdalar? Bu mekanlara ulaşamamak bize nasıl hissettiriyor? Cyborg Queer ekibinden Alberto; Ziba, Anahit gibi şugarmekanlar’da çalışmış Nil; Leyla Teras, Ziba, Anahit şugarmekanları işletmiş olan M. Deniz Deniz, şugarmekanlar’ın müdavimi ve şugarmekanlar ekibinin bir parçası Umut ile ‘güvenli alanlar’a dair bir sohbet gerçekleştirdik” diyor.

Videoyu buradan izleyebilirsiniz:


 


Video Haber İkon  İlgili Video:


Etiketler: yaşam
nefret