01/11/2017 | Yazar: Kaos GL

Boğaziçi Üniversitesi’nin çiçeği burnunda topluluğu Kür LGBTİ+ ilk partisini Derin Oylum ile dayanışma adına düzenliyor.

Derin Oylum ile Dayanışma Partisi’ne davetlisiniz Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Boğaziçi Üniversitesi’nin çiçeği burnunda topluluğu Kür LGBTİ+ ilk partisini Derin Oylum ile dayanışma adına düzenliyor.

Boğaziçi Üniversitesi’nin çiçeği burnunda topluluğu Kür LGBTİ+ ilk partisini Derin Oylum ile dayanışma adına düzenliyor. Derin Oylum, sevgilisinin ailesi tarafından darp edildiği haberinin basına yansımasının ardından kaldığı Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndaki yurdundan atılmış ve okulu bırakmak zorunda kalmıştı.

“Drag performanslar da olacak”

KaosGL.org’a konuşan Kür LGBTİ+ aktivistleri, Derin Oylum haberini gördükten sonra bir şeyler yapmak istediklerini, Oylum’un annesinin de işten çıkarıldığını öğrenince de dayanışma partisi düzenlemeye karar verdiklerini anlattı. Dayanışma Partisi’nden Derin Oylum’u da avukatları aracılığıyla bilgilendirdiklerini ve onayını aldıklarını ifade eden Kür LGBTİ+ aktivistleri, “Partide küçük drag şovlar da olacak. Partiye drag olarak gelmek isteyenleri özellikle bekliyoruz” diyor.

Üzüm, Çiçek Çocuk ve Elif KK'nın DJ kabininde olacağı partinin facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Etiketler: yaşam
Nefret