27/02/2018 | Yazar: Kaos GL

Direnesesver.org, dijital platformda yazılmış mektupları trans mahpus Diren Coşkun’a ulaştırıyor.

Diren’e mektup yazdın mı? Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Direnesesver.org, dijital platformda yazılmış mektupları trans mahpus Diren Coşkun’a ulaştırıyor.

Trans mahpus Diren Coşkun ile dayanışmak için açılan Direnesesver.org, mektuplarınızı bekliyor. Mektubunuzu dijital platformdan ilettiğiniz takdirde sizin için Diren’e ulaştırıyor.

Nasıl yazabilirim?

Direnesesver.org’a giriyorsunuz. Sayfanın üst kısmındaki Mektup Gönder butonuna basıyorsunuz. Çıkan ekranda e-posta sağlayıcınız üzerinden mektubunuzu yolluyorsunuz. Dayanışma grubu mektubunuzu cinsiyetçi, ırkçı, ayrımcı, şiddet ve nefret söylemi içermediği; Diren’in moral durumu açısından yorucu olmadığı sürece kabul ediyor ve çıktısını bulunduğu cezaevine ulaştırıyor.

Ne olmuştu?

Tekirdağ F Tipi Kapalı Erkek Cezaevi’ndeki trans kadın mahpuslardan Diren Coşkun, 25 Ocak’ta cinsiyet geçişi ile ilgili ameliyat, epilasyon ve diğer tıbbi, psikolojik, psikiyatrik ve sosyal desteğin sağlanması; üzerindeki tecridin ve kendisine uygulanan kötü muamelenin son bulması için “ölüm orucuna” başladı. Diren’le ve cezaevi yönetimiyle görüşen avukatlar, “Hapishane yönetimi ile Diren’in ilk etaptaki talepleri olan lazer epilasyon, vegan beslenme ve hapishane çalışanlarının ayrımcı tutumlarının son bulması hususlarında görüştük” dedi. Diren, 27. gününde “ölüm orucuna” ara verdi.


Etiketler: yaşam
Nefret