27/03/2018 | Yazar:

Saldırı anında bilincini kaybeden Jacklyn, 4 gün sonra hastanede kendine gelebildi.

Ermenistan’da transfobik saldırı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Ermenistan’da bir kişi trans kadın Jacklyn’e saldırdı. Saldırı anında bilincini kaybeden Jacklyn, 4 gün sonra hastanede kendine gelebildi.

Jacklyn, uğradığı saldırıyı anlatıyor

Yerevan’da yaşayan trans kadın Jacklyn, nefret saldırısına uğradı. Epres.am’in haberine göre 26 Şubat’ta Yerevan’da bir apartman dairesinde ölesiye dövülen trans kadın Jacklyn, Yerevan Hastanesi’nde yoğun bakıma kaldırıldı. Olaydan sonra kadın, kafa travması sebebiyle acilen ameliyata alındı; ayrıca vücudundaki darp izleri sebebiyle ilaç tedavisi de görüyor.

Jacklyn, saldırganın kafasına vurarak, “Öl, öl, öl” diye bağırdığını, saldırı anında bilincini yitirdiğini ve olaydan 4 gün sonra hastanede gözlerini açtığını söyledi.

Yerevan polisi olayla ilgili kamu davası açtı. Fakat gözaltına alınan zanlı, kefaletle serbest bırakıldı. Salıverilmenin ardından Jacklyn kendini güvende hissetmediğini ve zanlının kendisine yeniden saldırabileceğinden korktuğunu belirtti. Jacklyn’in ifadesine göre zanlının akrabaları da kadını şikayetçi olmaması konusunda ikna etmeye çalıştı.


Etiketler: yaşam, dünyadan
Nefret