05/03/2022 | Yazar: Kaos GL

17 Mayıs Derneği, Esenlik Buluşmaları kapsamında Sandalye Yogası yapmaya çağırıyor.

Esenlik Buluşmaları Sandalye Yogası ile devam ediyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

17 Mayıs Derneği'nin Esenlik Programı kapsamında LGBTİ+ aktivistlerini güçlendirmeye yönelik düzenlenen ‘Esenlik Buluşmaları’ devam ediyor!

Dernek, Esenlik Buluşmaları kapsamında 9 Mart Çarşamba sabah 10.00’da Sandalye Yogası için Zoom üzerinden bir araya geliyor!

Etkinlikte özellikle masa başı çalışmanın bir sonucu olan sırt ağrılarına yönelik, oturur bir pozisyonda sağlığa iyi gelen pratik hareketleri öğrenilecek. Atölyeyi Bengü Özdikicioğlu yönetecek.

Başvuru için buraya tıklayabilirsiniz! 

Sandalye Yogası nedir?

Dernek internet sitesinde paylaştığı duyuru metninde sandalye yogasını şu sözlerle anlatıyor: 'Günlük yaşantının içinde uzun süreler boyunca stabil oturuşlarımız, tüm beden parçalarımızın işleyişini, sağlığını sekteye uğratır ve fiziksel sorunların oluşmasına sebep olur. Beden parçalarımıza dair duyarlı bir algının geliştirilmesi günlük hayatın içinde sağlıklı bir bedenle var olmamıza vesiledir. Sandalye üzerinde, özellikle oturarak dönüşen omurga sağlığımızı yeniden canlandırmamıza destek olacak basit lakin etkili yoga pozları aracılığıyla daha ferah bir bedenin mümkün olduğunu keşfetmek için buluşuyoruz…'


Etiketler: yaşam, sağlık
İstihdam