26/03/2018 | Yazar: Kaos GL

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, flört şiddetinden güvenli ilişkilere konuşmak üzere “Yeter ki Güvensiz Olmasın Aşk” atölyesine davet ediyor.

Flört şiddetinden uzakta: “Yeter ki Güvensiz Olmasın Aşk!” Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, flört şiddetinden güvenli ilişkilere konuşmak üzere “Yeter ki Güvensiz Olmasın Aşk” atölyesine davet ediyor.

Heteronormatif aile yapısının dışında kalan ilişkiler ve ilişkilenmeler şiddetten ve suistimalden muaf değil. Üstünlük sağlamanın, rekabet etmenin, korkutmanın norm olarak kabul edildiği hiyerarşik bir kültürde bir arada yaşıyoruz. Bu hiyerarşik kültür; ilişkilerde beliren duygusal şiddeti fark edebilmeyi, kabul edebilmeyi ve sorunları çözebilmeyi daha zor hale getiriyor.

Zarar görmeyeceğimiz ve zarar vermeyeceğimiz ilişkiler yürütmek bu mükemmel olmayan dünyada her zaman mümkün olmayabilir. Fakat ihtiyaçlarımızı ve kendimize iyi gelecek ilişkileri fark ve talep edebilmek bizim elimizde.

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, “Öyle Değil Böyle Projesi” kapsamında, “Flört Şiddetinden Güvenli İlişkilere” başlığıyla atölye ve seminerler düzenliyor. Dernek, 8 Nisan saat 16:00’da Boysan’ın Evi’nde gerçekleşecek olan “Yeter ki Güvensiz Olmasın Aşk” atölyesiyle, herkes için “iyi gelecek bir şeyler” bulmayı hedefliyor.  

Boysan’ın Evi: Cumhriyet Cad. Üftade Sok. Latif Apt. 10/3 Elmadağ / İstanbul


Etiketler: yaşam
Nefret