19/02/2013 | Yazar: Umut Güner

Dava öncesinde Gazoz Ligi bir açıklama yayınlayarak Halil İbrahim Dinçdağ’ın yanında olduklarının altını çizdiler.

Gazoz Ligi, Halil İbrahim Dinçdağ’ın Yanında Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı
Cinsel kimliğini açıklamasının ardından TFF’nin işine son verdiği Halil İbrahim Dinçdağ 19 Şubat günü, konuyla ilgili açtığı tazminat davası için saat 11.00’de Çağlayan Adliyesin duruşma görülecek. Görülecek dava öncesinde Gazoz Ligi bir açıklama yayınlayarak Halil İbrahim Dinçdağ’ın yanında olduklarının altını çizdiler.
 
Gazoz Ligi’nin Açıklaması:
Amatör bir futbol ligi olan Gazoz Ligi, eşcinsel olduğu gerekçesiyle, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hakemlik görevine devam etmesine izin verilmeyen Halil İbrahim Dinçdağ’ın yanında.
Endüstrileşen futbolun körelttiği centilmenlik ve oyundan keyif alma olgularını öne çıkaran futbol organizasyonu Gazoz Ligi, bunun yanı sıra toplumda ayrımcılığa uğrayanların yanında olan duruşunu bu kez de Halil İbrahim Dinçdağ’a liglerinde maç yönettirerek devam ettiriyor.
 
Maçları her hafta salı ve çarşamba akşamları oynanan ligde Halil İbrahim Dinçdağ, iki günde birer maç yönetecek. Beşiktaş Futbol Kulübü’nün eski antrenman tesisleri olan Fulya Şan Ökten Halı Saha’sında oynanan ligde Halil İbrahim Dinçdağ 19 Şubat Salı akşamı 21.00’de Espora FC ile İstanpauli FM ve 20 Şubat Çarşamba akşamı 21.30’da Etkisiz Eleman ile Spartakistanbul arasında oynanacak maçları yönetecek.
 
Bu yıl 3. senesini dolduran Gazoz Ligi, daha önce de ağustos ayında vefat eden Devrimci Spor Emekçileri Sendikası eski Başkanı ve Galatasaray’ın eski yıldızı Metin Kurt’u anmak üzere sezon başında düzenlediği hazırlık kupasının adını Metin Kurt Kupası koymuştu. 19 Ocak haftasına denk gelen maçlarda da sosyal paylaşım sitesi twitter’da #GollerAhparigİçin sloganıyla ligde atılan golleri Hrant Dink’i anmak vesilesiyle ona ithaf etmişti. ( http://www.gazozligi.com/ahparig-icin-oynuyoruz/ - http://www.gazozligi.com/gazoz-ligi-metin-kurt-kupasi/ )
 
Cinsel kimliğini açıklamasının ardından TFF’nin işine son verdiği Halil İbrahim Dinçdağ 19 Şubat günü, konuyla ilgili açtığı tazminat davası için saat 11.00’de Çağlayan adliyesinde olacak.
 
Gazoz Ligi: 2009 yazında yazarlar arası turnuvalar ve özel maçlara katılmak üzere Bağış Erten’in kaptanlığında kurulan Ayazma’nın (Anadolu Yazarlar ve Müzisyenler Ayaktopu Takımı) bir buçuk yıldır maç yaptığı ve dostluk kurduğu 10 takımla bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Bu sene 3. yılını yaşayan ligde 13 takım bulunmaktadır. Küme düşmenin olmadığı ligde, normal sezonu sonuncu bitiren takımın da şampiyon olma olanağı var.

Lig hakkında detaylı bilgi almak için - www.gazozligi.com 


Etiketler: yaşam, spor
nefret