01/10/2010 | Yazar: Barış Sulu

ABD’de 18 yaşındaki Tyler Clementi eşcinsel ilşkisini g&o

Gizli Çekilen Seks Görüntüleri Eşcinsel Genci İntihara Sürükledi Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı
ABD’de 18 yaşındaki Tyler Clementi eşcinsel ilşkisini gösteren videoyu oda arkadaşı internette yayınlayınca köprüden atlayarak intihar etti.

Rutgers Üniversitesi’nde öğrenim gören Clementi’nin oda arkadaşı Dhraun Ravi ve Ravi’nin arkadaşı Molly Wei, görüntüleri yayınlamakla suçlandı. Öğrenciler, mahkeme tarafından suçlu bulunursa 5 yıla kadar hapis cezası alabilirler.
 
18 Yaşındaki Tyler Clementi'nin cüzdanı 22 Eylül günü George Washington köprüsü üzerinde bulundu; cesediyse henüz bulunamadı. Tyler Clementi, Rutgers Üniversitesi birinci sınıf öğrencisiydi.
 
Clementi'yi gizlice videoya çeken iki öğrenci yasadışı görüntü kaydetmekle suçlanıyor.
Clementi ailesinin avukatı, "Tyler iyi yetişmiş bir gençti ve başarılı bir müzisyendi. Aile, tarifi mümkün olmayan bir üzüntü yaşıyor." dedi.
 
Gizli çekimin Rutgers Üniversitesinde, Clementi'nin yurt odasında bir internet kamerası aracılığıyla yapıldığı ve internet üzerinden naklen yayınlandığı bildiriliyor.
 
Clementi'nin Dharun Ravi ve Molly Wei adlı oda arkadaşları, söz konusu görüntüleri çekmek ve yayınlamakla suçlanıyor. Öğrenciler, mahkeme tarafından suçlu bulunursa 5 yıla kadar hapis cezası alabilirler.
 
Ravi'ye ait Twitter sayfası geçtiğimiz günlerde silindi. Ancak Google üzerinden ele geçirilen bir sayfa görüntüsünde, Ravi, oda arkadaşıyla ilgili yaşadıklarını anlatıyor.
 
Ravi, 19 Eylül tarihinde, "Oda arkadaşım gece yarısına kadar odada yalnız kalmak istediğini söyledi. Ben Molly'nin odasına gittim ve internet kameramı açtım. Bir tiple onu ilişki halinde gördüm." diyordu.
 
Bundan iki gün sonra da Ravi, "iChat'i olanlar, cesaretiniz varsa 9:30-12 arasında benimle video sohbetine gelin. Evet, gene aynı şey oluyor." diye yazmıştı.
 
Amerika'daki LGBT hakları savunucuları Clementi'nin intiharının ulusal düzeydeki bir sorunu öne çıkardığını; cinsel yönelimleri yüzünden tacize uğrayan gençlerin intihara yöneldiklerini söylüyorlar.


Etiketler: yaşam, dünyadan
Nefret