19/04/2018 | Yazar: Gözde Demirbilek

“Hareket berekettir!” diyen beden atölyesi, 2. LGBTİ+ Gençlik Festivali’nde “rahatlatacak.”

Hareket Atölyesi, 2. LGBTİ+ Gençlik Festivali’nde! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

“Hareket berekettir!” diyen beden atölyesi, 2. LGBTİ+ Gençlik Festivali’nde “rahatlatacak.”

İzmir Genç LGBTİ+ Derneği’nin geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen LGBTİ+ Gençlik Festivali’nin ikincisi için geri sayım başladı. 25-29 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan festival, “Hareket berekettir!” diyor ve katılımcıları “kendileri için” hareket etmeye çağırıyor.

27 Nisan Cuma günü saat 12:00'de Canan Kesebir kolaylaştırıcılığında Kültürpark Kaskatlı Havuzu arkası çim alanda gerçekleşecek olan atölye ısınma çalışmalarından sonra, dünyanın farklı bölgelerinde uygulanan birçok beden disiplininde kullanılan çalışmaların “Hareket Atölyesi” için yeniden tasarlanmasından oluşuyor. Bu buluşma ile bebeklikte yapabildiğimiz fakat daha sonra yaşam koşullarının bize unutturduğu doğal beden devinimlerini tekrar hatırlayarak tüm bedenimizle tekrar ve sağlıklı iletişim kurmak amaçlanıyor.

Fiziksel iyilik hali hiç kuşkusuz beden ve zihin dengesini, yaşam enerjisinin yenilenmesini; dolayısıyla, organik bütünlüğün tekrar kazanılmasını ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilme olanağını sağlar. “Peki bu nerede olacak?” diyorsanız rahat kıyafetlerinizle atölyeye davetlisiniz. Atölyenin Facebook sayfasını buradan takip edebilirsiniz.

Festivalin tam program önümüzdeki günlerde kaosGL.org’da yayınlanacak.

Canan Kesebir kimdir?

2000 Mersin Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü ve 2007 Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü E.P.Ö A.B.D. “Yaratıcı Drama” Yüksek Lisans Programı mezunu.

Tiyatro yaşantısına Halkevleri bünyesinde başladı. 1994-1996 sezonunda Ankara Deneme Sahnesi’nde oyuncu olarak görev aldı. Bölümden mezun olduktan sonra 2002-2006 yılları arasında Jülide Kural’ın kurduğu Ateş Tiyatrosu’nda çalıştı. Bu güne kadar birçok kurumda “Oyunculuk” ve “Yaratıcı Drama” eğitmenliği yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Araştırma Bursu kazanarak Polonya Grotowki Enstitüsünde “Fiziksel Tiyatro” eğitimi aldı. 2002- 2013 yıllar arasında enstitüde sürdürdüğü ses ve beden koordinasyonu, ritim-denge-akrobasi ve birçok beden disiplinini içeren fiziksel çalışmalar, eğitiminin önemli bir kısmını oluşturuyor. 

2011 yılında Olgu Psikolojik Danışma Merkezi bünyesine katıldı, Sanat Terapi /Beden - Hareket Modülü ve Hareket atölyesi yürütücülüğüne ayrıca; oyuncu, dansçı ve ilgilenenlere yönelik Grotowski kaynaklı Fiziksel Tiyatro ve Hareket atölyelerine devam ediyor.

İlgili haber

“Sakalsız Bir Oğlanın Tragedyası” LGBTİ+ Gençlik Festivali’nde!

Aslı Alpar’ın çizimleri 2. LGBTİ+ Gençlik Festivali’nde!


Etiketler: yaşam, spor
İstihdam