03/02/2021 | Yazar: Kaos GL

Havle Kadın Derneği: “Tekmelenen her kadında, karga tulumba araçlara doldurulan her gençte, hedef alınan her LGBTİ’de şiddeti, kavgayı ve haksızlığı gördük. Uçup gidecek bir yerimiz yok, buradayız ve insan onuruna yakışır bir hayat sürmek hakkımız.”

Havle Kadın Derneği: “Buradayız ve insan onuruna yakışır bir hayat sürmek hakkımız” Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Türkiye’nin ilk Müslüman feminist kadın derneği Havle Kadın Derneği, Boğaziçi Üniversitesi’nde kayyum rektöre karşı protesto hakkını kullanan öğrenciler üzerinden örgütlenen nefret ortamı ve saldırılarla ilgili açıklama yayınladı.

TIKLAYIN - Boğaziçi’nde hedef gösterme, soruşturma ve LGBTİ+’lara karşı nefret kampanyası

TIKLAYIN - Boğaziçi’nde polis saldırdı, yüzden fazla gözaltı: #AşağıBakmayacağız

TIKLAYIN - İstanbul Valiliği’nden ayrımcı Boğaziçi açıklaması

TIKLAYIN - Melih Bulu, Boğaziçi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü’nü kapattı!

“Uçup gidecek bir yerimiz yok, buradayız”

Açıklamanın tam metni şöyle:

“‘Ah bir güvercin gibi kanatlarım olsaydı, uçar ve huzurlu olurdum. Çünkü şiddeti ve kavgaları gördüm… Bu dünya gebe ve haksızlık doğuruyor. Allahım, senin gücün ve huzurun dışında, nereden sığınak bulurum?’

Tekmelenen her kadında, karga tulumba araçlara doldurulan her gençte, hedef alınan her LGBTİ’de şiddeti, kavgayı ve haksızlığı gördük. Hırpalanan, sürüklenen, başörtüsü açılan arkadaşımız Şeyma’da hınç ve öfkenin hedefi olmanın yarattığı güvercin tedirginliğini hatırladık. Uçup gidecek bir yerimiz yok, buradayız ve insan onuruna yakışır bir hayat sürmek hakkımız.”


Etiketler: insan hakları, kadın, din/inanç
İstihdam