06/07/2018 | Yazar: Kaos GL

Kaos GL Derneği yaptığı çalışmalar hakkında takipçilerini bilgilendirmek için Haziran ayı faaliyet raporunu yayımladı.

Haziran: Onur kimseden istenmez, sadece dayanışmayla kazanılır... Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kaos GL Derneği yaptığı çalışmalar hakkında takipçilerini bilgilendirmek için Haziran ayı faaliyet raporunu yayımladı.

Fotoğraf: İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü, Gözde Demirbilek / Kaos GL

Kaos GL Derneği yaptığı çalışmalar hakkında üye, gönüllü ve takipçilerini bilgilendirmek amacıyla hazırladığı “Aylık Faaliyet Raporu” yayınlarına devam ediyor. Derneğin Haziran ayı faaliyet raporu dijital ortamda yayımlandı.

Onur ayı Haziran…

Onur ayı Haziran engelleme girişimlerine rağmen İzmir, Antalya, Denizli ve İstanbul’da çeşitli etkinlikler ve yürüyüşlerle kutlandı. Kaos GL temsilcileri dört şehide yapılan etkinliklere katıldılar ve izlediler.

Onur etkinliklerini kaosGL.org muhabirleri takip etti ve yerinden haberlerle kamuoyunu bilgilendirdi.

LGBTİ’nin medya seyri…

Kaos GL, sosyal medya ortamları ile internet yayıncılığında cinsel yönelim, cinsiyet kimliği ve cinsiyet ifadesi ile LGBTİ varoluşlara yönelik ayrımcı yaklaşım, homofobik ve transfobik söylem içeren haber ve gelişmelerin kaydını tutuyor.

kaosGL.org, LGBTİ’lerin sağlık hakkı için Aile Hekimi Dr. Filiz Ak ile bir sağlık dizisi hazırladı. İşte bu dize yer alan sağlık haberlerinin başlıkları:

Translar için birinci basamak sağlık izleminde neler önemli?

Lezbiyen ve biseksüeller neden aile hekimlerini tercih etmiyor?

Lezbiyen ve biseksüeller aile hekimlerinden ne bekliyor?

Heteronormatif olmayan aile hekimliği mümkün

Kaos GL Dergisi en son “Yaşlılık” dosyası ile yayına devam etti. Derginin dağıtım, kitabevleri ve internet satışı için NotaBene ile bağlantıya geçebilir; abonelik için semih@kaosgl.org adresine yazabilirsiniz. Dergi editor@kaosgl.org adresinden katkılara açık.

Danışanlar derneğe bir tık kadar yakın…

Kaos GL Derneği, telefon ve mail yoluyla, mülteci ve Türkiyeli LGBTİ’lere sosyal danışmanlık hizmeti sağlıyor.

Kaos GL Derneği, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim odaklı sorular için doğru ve güvenilir bilgiyi aktarmaya devam ediyor. LGBTİ’lerin sosyal, psikolojik, hukuki ve siyasi sorunlarını azaltmayı amaçlayan dernek danışanlara bir tık kadar yakın…

LGBTİ mültecilerle buluşma…

2007 yılından beri mülteci hakları için çalışan ve mülteci LGBTİ’lerin yaşadıkları ayrımcılığa karşı mücadele eden Kaos GL Derneği, Denizli’de İranlı mülteci LGBTİ’lerle bir araya geldi.  

Denizli’deki eğitimlerin yasal haklar, prosedürler ve sorumluluklar bölümünde Av. Eda Bekçi, cinsel sağlık bölümünde stajyer Doktor Fidan Şenova konuştu. Mültecilerle ortak piknikte ise hikâye anlatıcılığı atölyesi yapıldı.

Görsel: Denizli’deki İranlı mülteci LGBTİ+’lardan bir çalışma

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin Mülkiyeliler Birliği Genel Merkezi’nde düzenlediği Dünya Mülteciler Günü söyleşisine Kaos GL Derneği Mülteci Programından Sengül Kılınç ve Koray Arkadaş da katıldı.

Kaos GL araştırmalarına katıldınız mı…

2018 Nefret Suçları Araştırması sürüyor. Kaos GL Derneği, 2018 yılında Türkiye’de işlenen homofobi ve transfobi temelli nefret suçlarını izlemek için bir araştırma yürütüyor. Araştırma, lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve intersekslere (LGBTİ) dönük insan hakları ihlallerinin raporlanması için kullanılacak.

Kaos GL’nin Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırmaları Merkezi ile yürüttüğü kamu çalışanı LGBTİ’lerin durumunu araştıran çalışması başladı. Ankete katılmak için tıklayınız.

Kaos GL’nin Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırmaları Merkezi ile yürüttüğü özel sektör çalışanı LGBTİ’lerin durumunu araştıran çalışması başladı. Ankete katılmak için tıklayınız.

Kaos GL Derneği Aylık Faaliyet Raporları, OcakŞubatMartNisan ve Mayıs bültenleri işte burada…

İlgili bağlantılar:

OCAK - Kaos GL Derneği Ocak ayında neler yaptı?

ŞUBAT - Şubat kısa Kaos GL yoğun

MART- Kaos GL’den Mart faaliyetleri

NİSAN - Söylemekten çekinme: LGBTİ hakları insan haklarıdır!

MAYIS: Gökkuşağının meydanlara çıktığı ay!

 


Etiketler: yaşam
İstihdam