25/05/2017 | Yazar: Kaos GL

12. Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma kapsamında Kaos GL, Toplum Gönüllüleri ile birlikte Kırıkkale’deydi.

Homofobi karşıtları Kırıkkale’de buluştu Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

12. Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma kapsamında Kaos GL, Toplum Gönüllüleri ile birlikte Kırıkkale’deydi.

12. Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma’nın yerel ayakları kapsamında Kaos GL, Toplum Gönüllüleri ile birlikte Kırıkkale’de bir etkinlik düzenledi. Kaos GL’den Seçin Tuncel ve Gökkuşağı Aile Grubundan Emre Tüfenkçi’nin katıldığı Homofobi Karşıtı Buluşma’da sıkça sorulan sorular atölyesi gerçekleşti.

Etkinlikte katılımcıların soruları, Seçin Tuncel ve Emre Tüfenkçi tarafından yanıtlandı. Tuncel sorular kapsamında Kaos GL’nin faaliyetlerini ve Türkiye’deki LGBTİ hareketini anlattı. Kırıkkale’de gerçekleşen etkinlikte eşcinsel sterotipler ve nefret söylemi, nefret suçu da konuşuldu

Homofobi Karşıtı Buluşma nedir?

Homofobi Karşıtı Buluşma Kaos GL tarafından koordine edilen ve 2006’dan beri her yıl, 17 Mayıs Homofobi Karşıtı Gün vesilesiyle düzenlenen homofobi ve transfobiye karşı örgütlenen bir etkinlik.

Homofobi Karşıtı Buluşma ilk kez 2006 yılında yapıldı. SİDA tarafından desteklenen Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar kapsamında geçen yıl ise ilk kez Muş, Uşak, Iğdır, Manisa, Adıyaman, Mardin, Maraş, Zonguldak, Erzurum, Bandırma’da etkinlik düzenlendi. 2016 yılı boyunca 35 şehirde 55 etkinlik düzenlendi.


Etiketler: yaşam
Nefret