06/06/2018 | Yazar: Kaos GL

Yılın LGBTİ+fobiklerine dağıtılan Hormonlu Domates ödülleri için aday belirleme süreci başladı.

Hormonlu Domates adayını belirle Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Yılın LGBTİ+fobiklerine dağıtılan Hormonlu Domates ödülleri için aday belirleme süreci başladı.

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın her yıl düzenlediği Hormonlu Domates oylaması açıldı. Hormonlu Domates’te son bir yıl içinde LGBTİ+ fobik ifadelerde bulunan kişiler ve kurumlar oylanıyor.

Aday toplama süreci açık çağrıyla belirlenen ve halk oylamasına sunulan Hormonlu Domates ödülleri, LGBTİ+ fobik açıklama ve eylemlerin teşhir edilmesi ve hatırlatılması, aday olanların bu açıklama ve eylemlerini tekrarlamaması ve anti LGBTİ+ fobik bir dünya için mücadeleyi güçlendirme amacıyla veriliyor.

Hormonlu Domates oylaması İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın sosyal medya hesabından şöyle duyuruldu: Hormonlu domatesler ikiye ayrılır. Yediğimiz domatesler. LGBTİ+'lara karşı nefret içeren söz ve davranışları ifşa etmek için İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası'nda verilen Hormonlu Domates Ödülleri. İkincisinin mevsimi başladı!

Adayımı nasıl belirlerim?

Bu yıl on dördüncüsü düzenlenen Hormonlu Domates ödülleri için adaylarınızı hormonludomates@gmail.com adresine mail atabilir veya Twitter üzerinden #hormonluadayım etiketiyle paylaşabilirsiniz.


Etiketler: yaşam
İstihdam