30/08/2018 | Yazar: Kaos GL

Çatı LGBTİ örgütü ILGA, 40. yaşını kutluyor: O zamanlar düşünmeye bile cesaret edemediklerimizi bugün yaşıyoruz.

ILGA 40 yaşında! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Çatı LGBTİ örgütü ILGA, 40. yaşını kutluyor: O zamanlar düşünmeye bile cesaret edemediklerimizi bugün yaşıyoruz.

Uluslararası Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans ve İnterseks Derneği (ILGA), 40. yaşını kutluyor. 141 ülkeden 1322 LGBTİ+ örgütünün üye olduğu Dernek, çatı yapıda ve belirli zaman dilimlerinde üyeleriyle bir araya geliyor.

Dünyanın çeşitli yerlerinden üyelere sahip olan ILGA’nın altı bölgesi şöyle: Pan Afrika ILGA, ILGA-Asya, ILGA-Avrupa, ILGALAC (Latin Amerika ve Karayipler), ILGA Kuzey Amerika ve ILGA Okyanusya.

1978 yılının Ağustos ayında Birleşik Krallık, Avustralya, İngiltere, Danimarka, Kuzey İrlanda Cumhuriyeti, İrlanda, İtalya, Hollanda, İskoçya ve ABD’den temsilcilerin katıldığı bir toplantıda kurulan Dernek, bugün “o zamanlar düşünmeye cesaret edilemeyenleri” yapıyor.

“Bu dünyayı şekillendireceğiz” diyerek yola çıkarak herkes için eşitlik ve özgürlük isteyen Kaos GL Derneği'nin de üyesi olduğu ILGA, küresel adalet ve eşitlik talebiyle çalışmalarını yürütüyor. İnsan haklarının geliştirilmesi ve korunması için; kurumlarla ve sivil toplumla iş birliği içinde farkındalık ve savunuculuk etkinlikleri düzenliyor.

ILGA’yı daha yakından tanımak için internet sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.


Etiketler: yaşam, dünyadan
İstihdam