01/04/2020 | Yazar: Gözde Demirbilek

Onur Haftası organizasyonları, Yeni Koronavirüs (COVID-19) sebebiyle iptal olan programların yerine ortak yapılacak ilk çevrimiçi Global Pride’ı duyurdu.

İlk çevrimiçi ortak Onur Haftası: Global Pride 2020  Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

InterPride ve European Pride Organisers Association; Kanada, Almanya, İsveç, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Güney Afrika, Asya, Okyanusya ve Latin Amerika’dan Onur Haftası organizasyonlarıyla birlikte çalışarak Global Pride 2020’yi yapacağını duyurdu.

Global Pride 2020’nin, Dünya sağlık örgütünün pandemi olarak tanımladığı Yeni Koronavirüs (COVID-19) sebebiyle iptal edilen etkinliklerin yerine çeşitli etkinliklerle, internete erişimi olan herkesin katılabileceği bir organizasyon olması planlanıyor.

Hangi etkinlikler olacak?

InterPride, bugün yayınladığı metinle Global 2020’nin konser ve konferans gibi etkinliklerle birlikte bir form yayınlayarak organizasyon sürecine katılmak isteyenlere çağrıda bulundu. Buradan ulaşabileceğiniz formu doldurarak Global Pride 2020 için etkinlik önerebilirsiniz.

Nasıl takip edebilirim?

“Pride, COVID-19’a yenilmeyecek! 27 Haziran Cumartesi günü dünyanın ilk Global Pride’ı için bize katılın” diyen organizasyondan haberdar olmak için buradan Facebook etkinliğini takip edebilirsiniz.


Etiketler: dünyadan
nefret