14/09/2022 | Yazar: Kaos GL

İnterDayanışma, 17 Mayıs Derneği ile beraber dayanışmayla strateji planlama amaçlı bir çalışma kampı organize etti.

İnterDayanışma 2022 çalışma kampını gerçekleştirdi Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

İnterDayanışma, 17 Mayıs Derneği ile beraber dayanışmayla strateji planlama amaçlı bir çalışma kampı organize etti. 13 aktivist Türkiye’de interseks hareketine bir yol haritası çıkarmak adına bu kampta bir araya geldi.

Dört gün süren kamp, uluslararası interseks savunuculuk faaliyetlerinden iyi örnekler sunumu ile başlangıç yaptı. Ardından Erkan Çıvak’ın sosyal medya ve iletişim kampanyası stratejileri oluşturma sunumları gerçekleşti. Semih Özkarakaş ise dijital görsel içerik atölyesi kolaylaştırıcılığını üstlendi. Atölyede İnterDayanışma’nın dijital alanda güçlü-zayıf yanları, fırsatlar ve riskler analizi de gerçekleştirildi. Bu oturumları faaliyet planlama ve strateji belirleme çalışmaları takip etti.

Kamp, bireysel ve örgütsel esenlik atölyeleri ile tamamlandı. Atölyede esenliğin tanımı ve boyutları tartışıldı. Esenliğin her boyutu için bireysel ve örgütsel seviyelerde atılabilecek adımlar üzerine beyin fırtınası gerçekleşti. Sivil toplum alanında çalışmanın ikincil travma, Karpman’ın mağdur – kurtarıcı – saldıran üçgeni, kurtarıcı sendromu gibi olası zorlukları üzerine aktarımlar yapıldı. Son olarak bu zorluklara karşı kullanabileceğimiz topraklama ve nefes teknikleri ile başvurabileceğimiz destek mekanizmaları konuşuldu.


Etiketler: yaşam
nefret