13/06/2018 | Yazar: Kaos GL

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın son hazırlık partisi 16 Haziran’da Meydan temasıyla yapılacak.

İstanbul Onur Haftası’na sayılı gün kala son parti: Meydan! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın son hazırlık partisi 16 Haziran’da Meydan temasıyla yapılacak.

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası 25 Haziran’da başlayıp 1 Temmuz’da Onur Yürüyüşü ile sona erecek. Onur Haftası için hazırlıklar tam gaz devam ediyor.

Onur Haftası’nın son hazırlık partisi 16 Haziran’da Citizen’de olacak. Bu sene “Alışın Buradayız” temasıyla yapılan Pre-Pride partilerin dokuzuncusunun teması: Meydan.

Gecede Burax, Zuhal ve Şevval Kılıç çalacak.

Meydan!

Partinin çağrı metni ise şöyle:

“Her geçen gün artan ufkumuz, çeşitliliğimiz ve örgütlülüğümüzle nice varoluşumuzu kutlamak ve hayatın her alanında tam eşitliği talep etmek için düzenlediğimiz 26. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası'na sayılı günler kalmışken Alışın Buradayız parti serisine devam ediyoruz.

“Etkinliklerimizi, yürüyüşlerimizi yasaklayıp bizleri baskılayan, haklarımıza erişimimizi engelleyip, gettolara tıkmaya çalışanlara inat! Aşkımız, hazzımız ve nice varoluşumuzla, alışın buradayız. 

“Mis Sokak'ı ateşe verdiğimiz son partimizin ardından şimdi sıra senenin son partisi "Meydan"'da.Onur Haftası partileri başlamadan önceki son pre-pride partisini kaçırmayın!

"Geceleri de, Sokakları da, Meydanları da Bırakmıyoruz", "Alışın Buradayız" dediğimiz parti serimizin son partisinde meydanda, görünür olduğumuzun ve bazı meydanların LGBTİ+'lar için tüm yasaklara, baskılara, şiddete inat vazgeçilmez olduğunun altını çizmek istiyoruz. #onuryürüyüşüm

“Kabinde: Burax, Zuhal, Şevval Kılıç

“Yasakların gölgesinde “nereyi kapattılar”, “kimi gözaltına alacaklar”ın paniğiyle geçiriyoruz bu yılı. Hepimiz merak ediyoruz yasakların nereye kadar gideceğini, kaygılanıyoruz. Tüm kaygılara rağmen 26. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası hazırlıkları hızla devam ediyor! Her sene olduğu gibi bu sene de Haziran gelmeden ısınmak, yapacağımız işler için motivasyon toplamak ve etkinliklerimiz için gerekli bütçeyi oluşturabilmek için Pre- Pride parti serimizin dokuzuncusuna hepinizi bekliyoruz.”

Dayanışma kampanyası sürüyor

Öte yandan LGBTİ+ Onur Haftası ile dayanışma kampanyası da devam ediyor. Bu sene “Sınır” temasıyla yapılan hafta ile dayanışma kampanyası için tıklayınız.

8 Haziran Cuma günü yapılan Twitter eyleminde ise sosyal medya kullanıcıları #onuryürüyüşüm hashtag’iyle Onur Yürüyüşü hikayelerini paylaştı.

 


Etiketler: yaşam
İstihdam