10/03/2021 | Yazar: Eren Y

Kaos GL Dergisi’nin Mart-Nisan sayısı “Beden” dosya konusuyla çıktı.

Kaos GL Dergisi “Beden” sayısı çıktı! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

1994 yılından beri yayın hayatını sürdüren Kaos GL Dergisi’nin 177. sayısı, “Beden” dosya konusuyla yayınlandı.

Kaos GL Dergisi Mart-Nisan 2021 sayısında “Beden” dosya konusu ile, cinsiyetlendirilen bedenleri ve politik arka planlarını; toplumsal normların ve dayatılan ideallerin sonucunda yaşamlarımıza sirayet eden beden utandırmanın etkilerini; trans ve interseks çocukların bedenlerine olan müdahalelere karşı mücadele araçlarımızı; pandemiyle beraber seks işçilerinin karşılaştığı ayrımcılıkları; her geçen gün dijitalleşen bedenlerimize dair sorgulamaları; sanat ile bedenin ilişkisini ve çok daha fazlasını tartışmaya açtı.

Beden sayısında kimler yer aldı?

Beden dosyasında Ezgi Epifani, Ceren Suntekin, Oğulcan Özgenç, Erdem Korkmaz, Eren, Vigina Tide, Yıldız Tar, Merve Engür, Evrim Demirtaş, Eray yazılarıyla ve çizimleriyle yer aldı.

Güncel Sayfalar’da ise Pınar Karabağ, Ayça Dalgakıran, İlker Hepkaner, Efsun Sertoğlu, Duygu Gülsen, Özge Gökpınar, Eren yazılarıyla ve röportajlarıyla Kaos GL Dergisi’nin 177. sayısına katkı sundu.

Meltem Şahin bedene dair tasarımıyla Kaos GL Dergisi’nin kapağında, Gözde İlkin “Üç Kök” çalışmasıyla umumda yer aldı.

Dergiye nasıl ulaşırım?

Dergiye kitapçılardan veya Notebene Yayınları’nın sitesinden ulaşabilirsiniz. Online aboneler dergi sitesinden dergiyi okuyabilir.


Etiketler: kültür sanat, yaşam
İstihdam