30/07/2019 | Yazar: Kaos GL

Kaos GL dergisinden genç LGBTİ+’lara çağrı: Sorunlarınız ve talepleriniz neler? editor@kaosgl.org’a yazın, yayınlayalım.

Kaos GL dergisinden gençlere çağrı: Tek soru, çok cevap! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kaos GL dergisinden genç LGBTİ+’lara çağrı: Sorunlarınız ve talepleriniz neler? editor@kaosgl.org’a yazın, yayınlayalım.

Eserler: cariacia

Kaos GL dergisi, “Gençlik” dosya konusuyla çıkacak Eylül-Ekim sayısı için genç LGBTİ+’lara çağrı yaptı.

“Tek soru, çok cevap” diyen dergi genç LGBTİ+’lara şu soruyu soruyor: Sorunlarınız ve talepleriniz neler? editor@kaosgl.org’a yazın, yayınlayalım.

Çağrı metni

Derginin genel çağrı metni ise şöyle:

“Kaos GL Dergisi’nin genç LGBTİ+’lara odaklanacağımız gelecek sayısında gençlik döneminin kendine özgü dinamiklerine bakmayı, büyük oranda cinsel gelişim, cinsel yönelim ve cinsiyet farkındalığının tekabül ettiği bu çağda karşılaşılan zorlukları araştıracağız. Bütün bu zorlukları bertaraf etmek için nasıl politikalar geliştirebileceğimizi tartışmak üzere bu alanda çalışan sivil toplum örgütlerini, aktivistleri ve uzmanları Gençlik sayısını birlikte oluşturmak üzere davet ediyoruz.”

“Tüm bunların yanı sıra, açılma süreçlerinde içinde bulunduğumuz aile, okul kıskacında deneyimlerimizi, ihtiyaçlarımızı, dikkat edilmesi gereken hususları ve hali hazırda var olan destek mekanizmalarını tartışmayı amaçlıyoruz.

“Dergimizde dosya konusu dışında da katkı sunmak istiyorsanız; LGBTİ+ gündemine dair veya kültür, sanat alanında yazılarını, söyleşilerini bizimle paylaşabilirsiniz. Fikirlerinizi birlikte değerlendirebilir veya LGBTİ+ gündemine dair yazılarınızı, bununla birlikte kültür, sanat alanındaki yazı ve söyleşilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

“Katkılarınızı 10 Ağustos 2019’a kadar editor@kaosgl.org adresine bekliyoruz.”


Etiketler: yaşam
Telegram