27/02/2018 | Yazar: Kaos GL

Kaos GL Derneği yaptığı çalışmalar hakkında üye, gönüllü ve takipçilerini bilgilendirmek için Ocak ayı faaliyet raporunu yayımladı.

Kaos GL Derneği Ocak ayında neler yaptı? Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kaos GL Derneği yaptığı çalışmalar hakkında üye, gönüllü ve takipçilerini bilgilendirmek için Ocak ayı faaliyet raporunu yayımladı.

Kaos GL Derneği yaptığı çalışmalar hakkında üye, gönüllü ve takipçilerini bilgilendirmek amacıyla hazırladığı “Aylık Faaliyet Raporu” yayınlarına devam ediyor. Derneğin Ocak ayı faaliyet raporu dijital ortamda yayımlandı.

Ocak ayı dergi, broşür ve raporları

Son yayımlanan faaliyet raporuna göre Dernek, Ocak ayına birçok yeni yayın ile merhaba dedi. 1994’ten beri yayınlanan Kaos GL Dergi'nin "Türcülük" temalı 158. sayısı ile lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve interseks kişilere ilişkin “sıkça sorulan sorular”a cevaplarla hazırlanan broşür Ocak ayında yayımlandı. Dernek bu ay içinde ayrıca, “Kamu Sektörü Raporu”, “Homofobi ve Transfobi Temelli Nefret Suçları” ile LGBTİ’lerin medyada yer alış biçimlerinin izlendiği Medya İzleme Raporu”nu okuyucu ile buluşturdu. Ocak ayında çıkan bir diğer yayın ise “Heteronormatif Olmayan Bir Sosyal Hizmet Mümkün” broşürü oldu.

“koloni” Ocak ayı boyunca ziyaret edildi

Faaliyet raporunda Kaos GL Derneğinin düzenlediği ikinci sergi “koloni/colony” de yer alıyor. İstanbul, Sultanahmet’teki Abud Efendi Konağı’nda, 23 Aralık 2017–3 Şubat 2018 tarihleri arasında açık kalan serginin küratörlüğünü Aylime Aslı Demir, Kevser Güler ve Derya Bayraktaroğlu yaptı.

Ocak ayında 193 sosyal hizmet danışmanlığı

Kaos GL Ocak ayında trans geçiş süreci, açılma, askerlik, cinsel sağlık gibi alanlarda Türkiyeli ve mülteci LGBTİ’lere sosyal hizmet danışmanlığını sürdürdü. Raporda Derneğin Ocak ayında toplam 193 sosyal hizmet danışmanlığı sağladığı belirtiliyor.

“Ayrımcılık Karşıtı Dersler”e devam

Kaos GL Derneği, Ocak ayında “Ayrımcılık Karşıtı Dersler” kapsamında birçok üniversitede öğrenci ve akademisyenle bir araya geldi. Rapor, Ocak ayında “Ayrımcılık Karşıtı Dersler”in 11 Ocak’ta, Uluslararası Gençlik Örgütü AIESEC’in stajyer grubuna yönelik yapıldığına dikkat çekiyor.

Eğitim, toplantı ve paneller

Raporda Derneğin “Türkiye Belediyelerinde LGBTİ Eşitlik Politikalarını Güçlendirme Projesi” kapsamında Çankaya Belediyesi çalışanlarına yönelik sürdürdüğü eğitimleri de yer alıyor. Dernek, Belediye Zabıta Salonunda, 30-31 Ocak tarihlerinde “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Ayrımcılık Eğitimi” gerçekleştirdi.

Raporda, Derneğin Ankara Tabipler Odası’nın LGBTİ Komisyonu ve Çankaya Belediyesi Eşitlik Grubu ile ayrı ayrı düzenlediği yeni dönem toplantıları da yer aldı.

Kaos GL Derneği ayrıca Kadın Hareketinin Değişimi, Bugünü ve Geleceği toplantısı, Eşit Haklar İzleme Derneğinin konferansı, Anıtpark Forumu’nun düzenlediği panel ile 9/8 Haber tarafından İzmir’de düzenlenen haber atölyesinde konuşmacı-eğitimci olarak yer aldı.

Derneğin Ocak ayında uluslararası takviminde ise Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da Batı Balkanlar ve Türkiye LGBTİ Eşit Haklar Örgütü ERA’nın koordinasyon toplantısı yer aldı.

Raporun tamamını buradan okuyabilirsiniz.


Etiketler: yaşam