18/11/2020 | Yazar: Aslı Alpar

Kasım ayının ikinci haftasında yazılı basında LGBTİ+’lara yönelik ayrımcı söylemi kaosGL.org okurları için derledik.

Kasım ayının ikinci haftasından 16 nefret haberi! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kasım ayının ikinci haftasında (9-15 Kasım) gazetelerde LGBTİ+’lara yönelik ayrımcı ve nefret söylemini kaosGL.org okurları için derledik.

Başlayalım!

9 Kasım, Yeni Adım (Zonguldak)

Erhan Çakmak: “Okul çatısında LGBT renkleri" Sorumlu gazetecilik gereği okulun ismini vermemeye büyük özen gösterdik. Yine sorumlu gazetecilik gereği, özellikle son günlerde ilkokul düzeyindeki çocuklara bile musallat olan LGBT denilen sapık topluluğun bayrak olarak kullandığı gökkuşağı renklerinin anılan okulun çatısına birebir aynı şekilde, sıralı olarak boyanmasının "tesadüf olup olmadığı yönünde oluşan tedirginliği ortaya koymaya çalıştık.”

9 Kasım, Sabah

Hilal Kaplan: “Küreselci konsorsiyum "Nobel Barış ödülü" verdi, iklimden eşcinsel haklarına değin cilaladı.”

10 Kasım, Yeni Akit

“Yandaş dernek ve vakıflara oluk oluk para akıtan CHP'nin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, LGBT+, Rotary ve feminazi STK'lara kucak açarken, İslami STK'ların üzerini çizdi.”

11 Kasım, Konya Merhaba

Mutlu Öcal: “Küresel ilaç sanayinin sözcüsü konumundaki dünya sağlık örgütü ülkemizde 3 şube açan ve denetlenemeyen, başında hakkında terörist, homoseksüel ve pedofili olduğu söylentileri bulunan başkanı olan bu yapı, köleliği sağlığınız için, imansızlığı özgür düşünceli olmak diye yutturup, sevgisiz ve nefretle her yanımızı her gün biraz daha kuşatmaktadır.”

11 Kasım, Gaziantep Referans

Murat Yakar: “Hollanda'da birine homo diyemezsiniz, ya da lezbiyenlere hakaret edemezsiniz, bunun da cezası vardır. Bu ayrımcılık olur. Ama Hollanda'da; "Ben Müslümanlardan nefret ediyorum ve onların peygamberlerine küfrediyorum" derseniz. Bu ifade özgürlüğüdür. Siz bunu anladınız mı?”

11 Kasım, Yeni Şafak

Nedret Ersanel: “Öyle ki, Papa'nın 'eşcinsel evlilikleri onayan' kararını anlamlandıramayanlar, aynı papanın 'robotlara dikkat' uyarısı ile İngiltere Genelkurmay Başkanı'nın, "10 yıl içinde 30 bin robot asker İngiliz ordusunda yer alacak" eş anlı açıklamasını bakalım nasıl birleştirecekleri.”

11 Kasım, Yeni Şafak

Ergün Yıldırım: “Oğlancılar ve lezbiyenler özgürlük imgelerine dönüştüğünde bu defa onların yanında yer alır. Gay kiliseler bile açılır.”

13 Kasım, Yeni Şafak

Aybüke Eroğlu: “Eşcinselliğe özel koruma Taslaktaki bazı maddelerde istanbul Sözlesmesi'nde de tartışma konusu olan "Toplumsal cinsiyet eşitliği sağlanmalı" ifadesi dikkat çekiyor. Son olarak escinsellik de Anayasal güvence altına alınıyor ve söyle deniyor: "Eşitlik ilkesi din, dil, inanç, etnik kimliği, cinsiyete (cinsel yönelim dahil) dayalı ayrımcılığı yasaklayacak şekilde düzenlenmelidir. “

13 Kasım, Yeni Akit

Abdurrahman Dilipak: “LGBT ve İstanbul sözleşmesi gibi senaryolarla insanlık tehdit altına alınmaya çalışılıyor. Aileyi, din, ahlak ve geleneği yok etmek, kökünü kazımak istiyorlar.”

14 Kasım, Yeni Akit

“Türkiye'nin 25 bölgeye bölünmesi, çok dilli eğitim, din dersinin kaldırılması, eşcinsel sapkınlığın legalleştirilmesi, inanç özgürlüğü kılıfıyla ateizm, agnostizm gibi sapık görüşlerin yerleştirilmesi gibi maddeler yer alıyor.”

14 Kasım, Muğla Gazetesi

Özden Akgüç: “Sanki her erkek potansiyel bir katil. Bu tavrımız adeta normal evliliği aşağılar iken, eşcinsel bir hayatı teşvik ediyor... Yapmayın bayanlar beyler, her cinayet kötüdür, kadın cinayeti daha da kötüdür. Tamam... Ama kimse laf olsun torba dolsun diye cinayet işlemez.”

14 Kasım, Sabah

Kenan Kıran. “Soros'un amaçları için kurulan STK'lara aktarıyor. Eşcinsel, Kürt ve Romanlar üzerinden oluşan ağ, şaibeli transferleriyle dikkat çekiyor.”

14 Kasım, Günebakış (Trabzon)

“EŞCİNSELLİĞE ÖZEL KORUMA Taslaktaki bazı maddelerde İstanbul Sözleşmesinde de tartışma konusu olan "Toplumsal cinsiyet eşitliği sağlanmalı" ifadesi dikkat çekiyor. Son olarak eşcinsellik de Anayasal güvence altma almıyor ve şöyle deniyor: "Eşitlik ilkesi din, dil, inanç, etnik kimliği, cinsiyete (cinsel yönelim dahil) dayalı ayrımcılığı yasaklayacak şekilde düzenlenmelidir.”

15 Kasım, Türkiye

Ömer Temür: “Birçok kamu ve özel kurumun kullandığıWeTransfer,paylaşımlarıyla sapkınlığı özendiriyor. Dosya payla şımı için siteye girenler LGBT ve pedofili fotoğraflarıyla karşılaşıyor.“

15 Kasım, Son-An (Ankara)

Yeniden Refah Partisi Kartal İlçe Teşkilat Başkanı İbrahim Akbal: “İstanbul Sözleşmesi, insan tabiatına aykırı her sapkınlığın sadece zorla yapılmasına karşıdır karşılıklı rıza ile yapılmasına karşı değildir.”

15 Kasım, Yeni Akit

Ali İhsan Karahasanoğlu: “Emekli müftüyü alıyorlar İçlerine, gaylerin lezbiyenlerin propagandasını yapan partinin milletvekili yapıyorlar.”Etiketler: medya
İstihdam