23/09/2017 | Yazar: Kaos GL

LGBTİ+ Aile ve Yakınları Destek Grubu, Biseksüel Görünürlük Günü için düzenlediği buluşmaya çağırıyor!

LADEG+’den Biseksüel Görünürlük Günü buluşması Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

LGBTİ+ Aile ve Yakınları Destek Grubu, Biseksüel Görünürlük Günü için düzenlediği buluşmaya çağırıyor.

LGBTİ+ Aile ve Yakınları Destek Grubu (LADEG+), Biseksüel Görünürlük Günü için bi buluşma düzenliyor.

Boysan’ın Evi’nde bugün saat 17:00’de başlayacak olan buluşmada, “Biseksüellik nedir? Ne değildir? Hangi söylemler bifobiye işaret eder? Biseksüellerin görünür olabilmeleri için nasıl stratejiler üretmek gerekir?” konuşulacak.

Biseksüel kadın ebeveyninin de orada olacağı, soruları cevaplayacağı buluşmaya, LGBTİ+’ler, aileleri ve yakınları davetli.

Boysan’ın Evi adres: Cumhuriyet Caddesi, Üftade Sokak, Latif Apartmanı, No:10, Daire: 3, Elmadağ / İstanbul

LADEG+ kimdir?

LADEG+, ailelerinde; lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks, queer+ (LGBTIQ+) kişiler olduğunu öğrenen ebeveynler ve yakınları tarafından kurulan bir sivil toplum oluşumudur. 

LGBTIQ+ ebeveynleri ve yakınları olarak bir araya gelen LADEG+, LİSTAG’ın kurucuları arasında yer alan bir grup gönüllü tarafından 2016 yılında faaliyetlerine başladı. Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) gönüllü psikiyatrların ve psikologların desteğiyle her ayın ilk perşembe günü saat 17.30’da Şişli/İstanbul CETAD merkezinde bilgilendirme ve paylaşım toplantıları düzenliyor.

Belirli aralıklarla, çocuklar ve yakınlarla birlikte deneyimlerimizi paylaşmak ve dayanışmak için yemekli/çaylı buluşmalar düzenliyor. (Buluşmalarının tarihlerini LADEG+ internet sitesinden ve LADEG+ destek hattından -0531 467 77 53- öğrenebilirsiniz)


Etiketler: yaşam
Nefret